Irové, malý ostrovní národ na okraji Evropy, po staletí sužovaný cizí nadvládou, chudobou a masovou emigrací, měl v historii jen málo důvodů k sebevědomí. Jedním z těch nejčastěji zmiňovaných je právě whiskey. Irové ji vynalezli a národní nápoj se stal jejich hýčkanou chloubou a postupně i celosvětovým hitem. John Jameson dal už koncem 18. století své whiskey motto „Sine metu!“, tedy „Beze strachu!“. A vítězné tažení značky nejnáročnějšími světovými trhy dokládá, že následovníci zakladatele nejoblíbenější irské whiskey si tohle motto vzali k srdci.

 

Národní nápoj se stal jejich hýčkanou chloubou a postupně i celosvětovým hitem. U nás v České republice prodej whiskey Jameson výrazně stoupl poté, co vlastník značky, francouzská skupina Pernod Ricard, koupila společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a. s. (JBKB) a využívá k distribuci její obchodní síť. „Stejně jako je tomu v ostatních zemích, i Češi se rychle učí oceňovat jedinečnou chuť whiskey Jameson. Přestože k tomuto zjištění musí řada zákazníků ještě dospět, jsme přesvědčeni, že se tato značka brzy stane jasným lídrem mezi všemi whiskami,“ komentuje úspěchy whiskey Jameson generální ředitel JBKB David Haworth.

 

Irská pole plná nejkvalitnějšího ječmene stojí za zázrakem tohoto lahodného moku. Z části ječmene se vyrábí ječný slad. Ten se suší v uzavřených pecích, aby nepřišel o svoje jemné přírodní aroma. To je totiž to, co na Jamesonovi tolik oceňují jeho příznivci. Výsledná typicky čistá chuť vzniká díky tomu, že slad nepřijde při výrobě do styku s kouřem. Irská whiskey je jedinečná svou trojí destilací, která z ní vytváří tu pravou irskou poezii na vašem jazyku. Na rozdíl od mnoha bourbonů, které jsou destilovány jednou, a skotských, jež se pálí dvakrát, Jameson prochází trojnásobnou destilací. K výrobě je použit nejkvalitnější ječmen, který se dodnes suší pomalu – v tradičních uzavřených pecích. Jameson pak zraje minimálně sedm let v dubových sudech. Výsledkem je nekonečně jemná, nasládlá whiskey, která je natolik vstřícná i k „netrénovanému“ jazyku, že si velice rychle získá jakéhokoli zákazníka. Jameson si lze vychutnat samotný, on the rocks, s trochou vody, nebo také jako teplý „Hot Irish“.  Pro svou jemnost je ideální bází pro koktejly.

 

A to je celé kouzlo whiskey, ve které můžete cítit celou magii irského ostrova, kdekoli a kdykoli si jenom vzpomenete. Celý popsaný proces tvoří právě s dlouhou tradicí z Jamesona něco víc než alkoholický nápoj… Jameson, to je irská poezie, kterou můžete cítit na svém jazyku.

 

Teď v létě si Jamesona můžete vychutnat také s novou soutěží!

 

Jameson pro vás připravil soutěž o spoustu cen. Protože „Kdo ví, ten chce výš“!  

 

Za každé tři „panáky“ (tj. 0,4 nebo 0,5 dl) produktu Jameson zakoupené ve vybrané provozovně v době trvání soutěže obdrží spotřebitel jeden soutěžní los. Pro účely této soutěže obsahuje soutěžní los stručný popis principu, resp. pravidel soutěže a dále skryté výherní pole. Bezprostředně po setření ochranného povrchu výherního pole losu spotřebitel takový los přiloží pod červenou fólii na reklamním stojánku Jameson a objeví informaci o typu okamžité výhry a dále soutěžní kód.

Za podmínek dle tohoto statutu obdrží spotřebitel okamžitou výhru od personálu provozovny oproti výhernímu losu, od kterého spotřebitel odtrhne část obsahující soutěžní kód. Tuto odtrženou část soutěžního losu je spotřebitel povinen uschovat za účelem pozdější registrace a prokázání případné hlavní výhry. Kompletní pravidla najdete zde.

 

Všechny výherní losy v soutěži vyhrávají některou z cen. Nárok na vydání okamžité výhry platí jen po dobu trvání soutěže a jen do vydání zásob jednotlivých typů okamžitých výher v jednotlivých vybraných provozovnách. Přehled provozoven je zde.

 

A o co že se hraje?

Okamžitě můžete vyhrát letecké brýle, nůž Victorinox, meteorologickou stanici nebo dalekohled. Výhry si prohlédněte tady: www.jameson.cz


Pokud se zaregistrujete, můžete se zúčastnit losování o hlavní cenu! Dvacet z vás může vyhrát akrobatický let.

Kdo ví, ten chce výš!  

 

 

 

 

 

Reklama