V sobotu večer se v divadle Hybernia v Praze uskutečnil finálový večer prvního ročníku soutěže pro ženy plných tvarů - Full of Beauty. Když mě v průběhu léta oslovila produkce této soutěže, neváhala jsem ani chvíli a přislíbila účast v porotě i mediální podporu.

boubelky
foto: Isifa.com

Dnes a denně se ve všech médiích, náš magazín nevyjímaje, objevují fotky krásných, mladých a často extrémně štíhlých dívek, na kterých módní průmysl prezentuje nové trendy. I v našem magazínu častěji než často řešíme diety, hubnutí, radíme si, jak dosáhnout „dokonalého“ těla... Z nabitého týdenního rozvrhu se snažíme utrhnout aspoň hodinku, dvě na cvičení, k obědu si místo řízku dáme salát, podstupujeme hubnoucí procedury v salonech - přesto mnohá z nás každé ráno s prvním pohledem do zrcadla zesmutní, protože by se v něm ráda viděla o něco štíhlejší.

Tyto a podobné myšlenky zřejmě stály u zrodu soutěže Full of Beauty.

V zákulisí to vřelo přípravami...

zakulisi

...aby na podiu bylo všechno perfektní...

finalistky3

První, letošní ročník této soutěže tedy vytvořil místo pro ženy, které nemají „ideální“ míry pohybující se v rozmezí 90-60-90. Přesto jsou to ženy neoddiskutovatelně krásné a plné života a můj obdiv si získaly už jen tím, že se rozhodly do soutěže přihlásit - jak také některé z nich v průběhu večera řekly, přihlášením do soutěže zvítězily nad svými vlastními pochybnostmi - a také dalším ženám ukázaly jinou cestu než tu vydlážděnou nesmylsnými komplexy, které jim otravují život.

FOTOALBUM (8 snímků, Photo Copyright © Dagmar Písaříková)

V porotě zasedla i dcera prezidenta Miloše Zemana, Kateřina Zemanová, která se zajímá o ženy s poruchou příjmu potravy a svými aktivitami je podporuje. Na snímku si finalistkami soutěže.

kate1

Moderátor finále, Petr Vacek, byl vtipným a milým průvodcem večera, který měl spád a divákům i nám v porotě skýtal mnoho nečekaných zážitků, které připravili jak interpreti (pražská kapela Bek Ofis, herci Martin Písařík s Michalem Skořepou či slovenský zpěvák Martin Harich), tak samotné finalistky. V průběhu volných disciplín jsme viděly, jak tyto ženy krásně zpívají, elegantně tančí či dokonce skáčou na malých trampolínkách.

Finalistka s číslem 5 (a moje favoritka) Aneta Čížková, jejíž volnou disciplínou byly právě trampolínky, sklidila v řadách diváků nadšení a obdiv, a šumnělo to i v porotě. :)

aneta
foto: Isifa.com

Po promenádě v modelech pro odvážné baculky následovalo napínavé vyhlášení výsledků, kterému v zákulisí předcházelo sčítání hlasů poroty v čele s jejím čestným předsedou, Radkem Johnem.

A tady už máme šťastné vítězky:

Miss Full of Beauty pro rok 2013 je třiadvacetiletá Tereza Hlavsová (na foto uprostřed), první vicemiss se stala čtyřiadvacetiletá Kateřina Adamcová (vlevo) a druhou vicemiss je sestra-dvojče vítězky, Veronika Hlavsová (vpravo). Sestry Veronika i Helena zabodovaly u poroty svým kultivovaným zpěvem při volné disciplíně, Kateřina Adamcová si publikum získala vtipnou „one woman show“, ve které nás nechala nahlédnout do své profese sestry v zubní ordinaci.

Srdečně všem vítězkám za magazín Žena-in gratuluji a děkuji, že jsme mohli být u toho!

vitezky

Ráda bych ještě na závěr poslala jeden vzkaz: Chci popřát vítězkám, všem finalistkám i těm, kteří stojí za vznikem soutěže, ať se jim i nadále v budoucnu daří úspěšně bořit mýty o tom, že jenom štíhlé dívky si zaslouží titul Miss!

Foto: Full of Beauty; zákulisí - Eva Javůrková, Kellyana

Reklama