Ruští turisté trhají rekordy. Zatímco Japonci naší zemičkou profrčí za den dva, ruský turista si užívá a zůstává u nás nejdéle ze všech. „Dokonce dva, případně i více týdnů,“ uvedla tisková tajemnice agentury CzechTourism Karin Šeligová pro náš magazín a dodala, že přijíždějí nejčastěji za městskou turistikou a do lázní.

Kam jezdí nejčastěji
Loni k nám přijelo tři sta padesát tisíc Rusů a minimálně stejný počet se jich k nám chystá i letos, i když potřebují víza, na která je třeba si vystát fronty. Nejvíc táhne samozřejmě Praha a hned za ní jsou Rusy zbožňované Karlovy Vary, v oblibě jsou také Moravskoslezský a Jihomoravský kraj. Tam mají mimořádný zájem o Lednicko-valtický areál, také o společnou zábavu a nákupy ve městech, což jim cestovky rády organizují. Zájem mají Rusové také o ochutnávky moravských vín, exkurze do pivovarů, pálenic a poznávání nočního života moravských měst.

V Česku jsou pořád
Ruští turisté totiž mají tolik svátků, že si mohou dovolit cestovat křížem krážem Evropu, a Českem zvlášť. Nový rok i Vánoce jsou samozřejmostí, stejně tak květnové svátky během oslav Dne práce a Vítězství nad fašismem, během březnových, listopadových a letních prázdnin. 
A pak, že je od věci oprášit ruštinu! Jó, časy se mění...

Co si myslíte o expanzi ruských turistů do Česka? Byla jste vy někdy v Rusku? Co jste si přivezla? 

 

Reklama