Praktické řešení pro ochranu domácností německé společnosti Gigaset tzv. Gigaset Elements získávají novou pomůcku, která může ukončit nepříjemné hledání často ztrácených předmětů, jakými jsou klíče, doklady apod. Pod označením G-tag se skrývá nejnovější bluetooth zařízení, které může sledovat nebo najít předměty, ke kterým je přiděláno. Skutečnosti, že G-tag najde využití, napovídají také statistická data. Podle nich strávíme za život v průměru třicet osm dní hledáním klíčů a ženy dokonce prohledávají své kabelky 107 dní života.

Vedle primární funkce hledání respektive nacházení věcí obohacuje G-tag možnosti Bluetooth o řadu dalších užitečných možností pro každodenní užití. Například v nepřehledných garážích snadno zamíříme přímo k našemu autu, telefon si už nikdy doma nemusíme zapomenout apod. 

 G-tag

„Základem Gigaset Elements a tedy i G-tagu je maximální využití dnes již běžně dostupných technologií,“ vysvětluje zástupkyně společnosti Gigaset pro Českou republiku, Dana Budníková.

 G-tag

Všechny funkce G-tagu umožňuje G-tag aplikace, kterou lze zdarma stáhnout na zařízení s operačním systémem Android 4.4.2 nebo iOS7. Samotnou instalaci již zvládne i malé dítě. Základem je Bluetooth 4.0, které udržuje permanentní spojení s neomezeným počtem G-tagů. Díky malé spotřebě energie této generace Bluetooth vydrží zabudovaná baterie nabitá minimálně po jeden rok. Na rozdíl od většiny podobných zařízení na trhu je možné baterii snadno vyměnit.

 G-tag

Gigaset G-tag je kompatibilní s chytrými telefony na bázi Android verze 4.4.2 s Bluetooth 4.0 a s produkty Apple od generace iPhone 4s, iPad3, ipad mini nebo iPod touch 5 s OS7 a výš. Díky technologii Bluetooth 4.0 má G-tag dosah do 30 metrů. Gigaset G-tag je možná stáhnout zdarma na Google Play nebo v iTune Store. Zařízení se velmi snadno instaluje i používá a dobře se hodí pro každodenní využití. K dispozici je v černé, bílé, červené, zelené a oranžové barvě v baleních s různým počtem G-tagů.

Reklama