Naše maminky nás provází celým životem. Byly s námi v dobách, kdy jsme si ani neuměli zavázat tkaničky u bot, a kolikrát se spoléháme na jejich pomoc i dnes, ačkoliv jsme již dávno dospělí. Společnost Procter & Gamble si uvědomuje, jak důležitou roli zastávají maminky v našich životech. Proto v rámci kampaně „Děkuji, maminko“ vyzývá všechny, aby poděkovali svým maminkám za to, že jsou tu vždy pro ně. Ambasadorskou kampaně je úspěšná oštěpařka a olympionička Barbora Špotáková se svojí maminkou.

Mnoho lidí si při sledování skvělých výkonů sportovců neuvědomuje, jak velká píle a úsilí stojí za každým takovým úspěchem. Právě starostlivé maminky jsou těmi, kdo doprovází nadějné malé talenty na tréningy, dodává jim sílu před každým závodem a utěší je, když to zrovna nevyjde. Zkrátka kvalitní rodinné zázemí a podpora rodičů jsou klíčovými prvky pro růst budoucího úspěšného sportovce.

Barbora Špotáková

Jak ale se sportem začít? Maminky by měly především u dětí pěstovat pozitivní vztah k fyzické aktivitě. Jít si zaběhat, zaplavat nebo zapinkat s míčem by jednoduše mělo být pravidelnou a přirozenou součástí denní náplně každého dítěte. A rodiče se samozřejmě mohou přidat. Vždyť právě v nich malé děti vidí své vzory.

Zlomové okamžiky

V průběhu let si pak každý může najít konkrétní sport, který mu bude vyhovovat. Může tak dál rozvíjet svůj potenciál a stále se zlepšovat. Nabyté úspěchy pak malé sportovce motivují k lepším výsledkům.  To často vede k tomu, že se dítě začne sportu věnovat závodně.

V této chvíli přichází čas větších investic. A to hlavně kvůli občas nákladnému vybavení. Toto období bývá v životě budoucího sportovce zlomovým okamžikem. Většina své sportování v této chvíli ukončí, a začne se věnovat jiným aktivitám. Jen několika vyvoleným se nakonec podaří probojovat se až na světovou úroveň. Není náhodou, že to jsou většinou ti, za kterými po celou dobu stály jejich maminky, a poskytovaly jim kvalitní zázemí, emocionální podporu a pocit bezpečí.

Společnost Procter & Gamble si uvědomuje, že za každým úspěchem sportovce je jeho maminka. Na počest všem takto statečným a silným ženám vznikl film „Strong“, který vyzdvihuje silné pouto, které mezi sebou maminka a dítě mají. 

Reklama