Důvody, které v minulosti vedly ke spojení konkrétních osobností se značkami:
Víte, co spojuje Wolfganga Amadea Mozarta, Napoleona Bonaparta, krále Oscara II. a Jana Bechera? Není to pouze věhlas a sláva, kterou si vybudovali za svého života. Jména těchto velikánů žijí vlastním životem navzdory smrti jejich někdejších nositelů. S Oscarem II., Napoleonem, Mozartem a Janem Becherem se můžeme setkat každý den při konzumaci nejrůznějších pochoutek. Cesty na etiketu jsou různé a často velmi zajímavé. Proč například kdysi souhlasil norsko-švédský král King Oscar se spojením s konzervovanými rybami?
Král a ryby z konzervy
Co by ale řekl na vlastní jméno a portrét na rybí konzervě? Odpověď může být překvapivá. Na žádost společnosti produkující rybí konzervy panovník v roce 1902 privilegium užívat svůj portrét a jméno osobně udělil. Značka King Oscar dnes patří nejen díky tradici a přetrvávající královské kvalitě ke špičkám ve svém oboru. Díky portrétu a jménu na uznávané značce rybích pochoutek si zajistil nesmrtelnost nejen v Norsku, ale po celém světě.
Před armádami vojevůdce Napoleona se svého času musela sklonit téměř celá Evropa. Jím zavedený občanský zákoník navíc posloužil jako základ většiny evropských právních systémů.
S Napoleonem se můžeme, za poněkud příznivějších okolností, setkat i dnes, a to u sklenky jednoho z nejlepších francouzských koňaků. Běžný koňak zraje dva a půl roku. Ten s Napoleonovým jménem však ochutnáte až po šesti a půl letech od naplnění sudů. Tradice jeho výroby navíc sahá až do dob francouzské revoluce. Jedná se proto o nápoj vskutku císařský. Proto se nabízí předpoklad, že by Napoleon sám spojení svého jména s takovým výrobkem schválil, přestože tak neučinil výslovně jako král Oscar II. v případě rybích konzerv
Dalším světoznámým příkladem takového propojení jsou dnes již slavné Mozartovy koule. Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal jednoho z nejpopulárnějších skladatelů klasické hudby, který za svůj život složil více než 600 skladeb. Co spojuje geniálního skladatele a cukrářskou pochoutku? Je to jejich společné domovské město – Salcburk. Zde se skladatel narodil a ve stejném městě roku 1890 cukrář Paul Fürst poprvé nabídl svým zákazníkům sladké čokoládové koule. O jejich popularitě svědčí fakt, že vedle originálu dnes výrobek nabízí hned několik firem.
Sláva díky etiketě
Král Oscar II., Napoleon či Mozart mohli doufat v nesmrtelnost svého jména i na základě vlastních činů. Co ale b
Pokud si tedy chcete zajistit nesmrtelnost a dosud jste neučinili čin světového významu, neváhejte a spojte své jméno s úspěšným produktem
Co jste možná nevěděli:
• Srdci prospívají nenasycené kyseliny Omega 3, jež působí blahodárně na kardiovaskulární procesy, posilují imunitu a příznivě ovlivňují i nervový systém.
• Bílkoviny obsažené v jedné konzervě lososa King Oscar pokryjí 40 % denní potřeby dospělého člověka.
• Jedno balení lososa King Oscar stačí pokrýt denní potřebu vitaminu D.
• Fosfor, fluorid a železo posilují naše kosti.
• Acetylcholin zase výrazně zlepšuje paměť.
• Pro zdravou pokožku je užitečný vitamin B.
Nový komentář