Tedy, čarodějky by z Vás nebyly, milé ženy-in :). Rozhodně ne bylikářky. Copak Vás babičky nevodily po lesích a neseznamovaly Vás s tajemstvím rostlinné magie? To jste nikdy nevařily lektvar lásky? :) To i světci Vám šli lépe...

A protože jsou bylinky věc zajímavá a vzdělání si máme doplňovat, připravila jsem pro Vás na zítra článek o těch "čertových kvítkách", která se Vám o víkendu schovávala ve článcích.

A teď Vás určitě zajímá, zda se mezi Vámi našla čarodějka natolik zdatná, aby si přičarovala výhru. Ba, ba, našla. Pokud tedy přimhouřím oko a odpustím jí, že ne všechny české názvy bylinek uvedla celé. A já oko přimhouřím, za úsilí i znalosti si to zaslouží.

Vítězkou se tedy stává tvrdaska s odpovědí: 1 - Kočičí kořen - Kozlík lékařský. 2 - Babské ucho - Šalvěj. 3 - Matečník - Meduňka lékařská. 4 - Hořký stříbrník - Pelyněk pravý. 5 - Myší ouško - Jitrocel kopinatý. 6 - Sladké dřevo - Lékořice. 7 - Líčko mateří - Podběl lékařský. 8 - Dobrotnice - Dobromysl obecná. 9 - Čantoryjka - Zeměžluč lékařská. 10 - Zaječí chléb - Řebříček obecný.

Gratulujeme a posíláme Bioaktivní Multikomplex od firmy Pharma Nord Denmark. Nechť zdraví slouží :).

Reklama