kid

K dětským radovánkám patří hlavně hry, a tak není divu, že jsou na internetu ve spojení s dětmi nejvyhledávanějším výrazem. Obecně na internetu nejčastěji hledáme různé aktivity, kterými bychom děti zabavili, od her až po vzdělávání.

Současné trendy ve vyhledávání ukazují, že internet je velmi oblíbeným zdrojem inspirace při hledání způsobu, jak děti zabavit. Nejčastěji se totiž na Googlu vyhledávají různé hry, a to buď obecně „hry pro děti“, nebo „pro nejmenší“, případně i hry určené speciálně pro dívky a pro kluky.

Kromě samotné dětské zábavy, nám zároveň záleží i na rozvoji jejich schopností pomocí omalovánek, písniček, básniček, pexesa nebo též výuky angličtiny.

Stejně důležité jsou ale i typické dětské hračky nebo panenky Barbie. Do první třináctky se dostaly i akce pro děti a letní tábory, což potvrzuje, že pestrý program někde v přírodě je stále důležitější než vysedávání doma u televize nebo u počítače.

kid

Nejhledanější slova  na téma „děti“ na Google.cz (duben 2009)

 1. hry pro dívky        
 2. omalovánky          
 3. hry pro děti          
 4. barbie     
 5. hry pro nejmenší   
 6. angličtina pro děti  
 7. hračky pro děti      
 8. hry pro kluky        
 9. písničky pro děti    
 10. básničky pro děti   
 11. pexeso pro děti     
 12. akce pro děti        
 13. letní tábor          

A to samé platí o škole, která by měla být hrou. I výuka ve školách může být více než strohý výklad. Interaktivní tabule posouvá možnosti vyučování mnohem dále, než se může zdát. Takováto tabule zahrnuje projektor, plátno s dotykovou obrazovkou, reproduktor a různé ovládací nástroje, umožňující pracovat s nejrůznějšími daty.

Nekonečné možnosti použití přicházejí po jejím připojení k internetu. Tabule využívá aplikace Google, a tak díky internetu dostává například učitel zeměpisu přístup k Mapám Google a svou výuku tak může rozšířit o názorné geografické ukázky. Díky této aplikaci může vyučující využívat různé formáty map např. Letecké mapy, ale i speciální vrstvy, a probírané učivo tak snadno a rychle lokalizovat na mapě.

Stejným způsobem se dají využít také další aplikace Google. Například Google Earth v rámci výuky umožní zobrazit ve 3D formátu libovolné místo na Zemi, zkoumat mořské dno, povrch Marsu nebo starověký Řím. Pomocí vyhledavače Google se dá oživit jakákoliv přednáška o obrazové a textové informace z různých koutů internetu.

Podobně se dá využít i video portál YouTube, který vyučujícímu umožní, aby konkrétní probíranou látku obohatil studentům o audiovizuální ukázky různorodého zaměření (geografie, kultura, historie, trendy atd.).

A tak až se příště zeptáte svého školáka „Jak bylo dnes ve škole?“, snad se vám dostane nadšených odpovědí „Mami, představ si, že dneska jsme se procházeli po Marsu, byla to paráda!“