Hry jakéhokoliv druhu patří k životu, bez nich by byla nuda. Nejvíc si samozřejmě hrají děti, ale i v dospělosti není takové hraní k zahození. A správně se říká: Kdo si hraje, nezlobí.

U her se člověk zabaví, trénuje postřeh, paměť i ruce a někdy se naučí něco nového. A myslím, že není k zahození, když se při hrách děti učí taky prohrávat. Protože to se jim v životě bude docela hodit. Stejně jako trénink trpělivosti.

Já jsem se teď na dovolené naučila spoustu nových her, které jsem neznala. Z dětství umím samozřejmě karty, pexesa, kvarteto, kostky nebo Dostihy a sázky, ale dřívější výběr se vůbec nedá srovnat s tím, co je na trhu dnes. Nestačím se divit.

ilustrační foto

Jaké hry mě v poslední době zaujaly? Skvělý je třeba Carcassonne, při kterém se pomocí kartiček staví města a cesty, nebo Fantom, kdy po herním plánu (staré Praze) honíte přízrak. A znáte třeba hru Dobble? To je úžasný trénink na postřeh, stejně jako hra Duch (ta mi teda moc nešla). Hodně legrace si pak můžete užít při hře Activity a spoustu nových informací se dozvíte při hře Česko (otázky a odpovědi).

A tak by se dalo ještě dlouho pokračovat...

Baví mě ještě jiné hraní - v divadle. Před lety jsem měla štěstí, že jsem potkala lidi, kteří se v našem okolí pohybují kolem ochotnického divadla. Teď patřím mezi ně a snažím se pomáhat, když to jde. A už párkrát jsem si i zahrála malinké a ne moc významné role (které byly pro mě ideální). Musím říct, že to bylo fajn. Když člověk stojí na jevišti a chvíli může být v kůži někoho jiného, není to k zahození...

Ano, i takové hraní dodá životu energii a zpestření. A kdo je podle mě nejšťastnější? Ten, kdo si umí hrát celý život...

Co si o hraní (čehokoliv) myslíte vy?

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

  • Jaké hry hrajete?
  • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
  • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
  • Co vás nejvíc baví?
  • A co naopak nesnášíte?
  • Máte nějaké vtipné zážitky?
  • Doporučila byste nám nějakou hru?

Napište mi cokoliv, co vás k tomuto tématu napadne, budu se těšit. Na jednu z vás čeká skvělý dárek - originální hra Scrabble od firmy Mattel. Na příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz. Předem děkuju a přeju hezký den!

hra