zod.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Ohnivý, spontánní, náruživý a bezprostřední. To je základní charakteristika Berana a jeho přístupu k lásce a milování. Díky své přímosti se do všeho, tedy i milostného vztahu, vrhá po hlavě. Vášeň je jeho hnacím motorem, žije přítomností a budoucnost neřeší. Někdy se v určitém smyslu chová jako malé dítě – co si usmyslí, chce tady a teď. Nechodí okolo horké kaše, není na dlouhé námluvy a romantická gesta. Vedle sebe preferuje sebevědomého partnera, se kterým se nenudí a dokáže i zdravě pohádat. Přílišná dominance druhého, podobně jako role oběti mu vadí. Nesnese rutinu a přetvářku. Má rád spíše živočišný sex, nevadí mu rychlovky třeba o polední pauze s nádechem nebezpečí odhalení. Pokud cítí, že ho vztah nenaplňuje, neotálí a odchází. Věkem nicméně zpomaluje a svou divokost a vnitřní oheň kultivuje. Nudit se vedle něho nebudete, obrnit se však musíte tolerancí a vědomím, že Berana nikdy „neochočíte“.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býk je trpělivý, důsledný a schopný obrovské oddanosti. Trvá ale nějaký čas, než začne druhému plně důvěřovat, než se otevře. Ke slovu zpočátku pouští rozum a pragmatičnost, teprve následně začne opatrně naslouchat srdci. Až poté projeví svou vřelost a touhu po lásce. Býk bývá velice kontaktní, dotek je pro něj jedním z pilířů milostného vztahu. Bývá ve všem spíše pomalejší, dvoří se beze spěchu a nátlaku. Na rozdíl od předchozího znamení nevyvíjí tlak a neodhaluje karty. Pomalé oťukávání ho naopak velmi baví, a to oboustranně. Na všechno má dostatek času, občas díky tomu může působit až nemotorně či bez opravdového zájmu. Opak je však pravdou. Býk jen nemá rád, když se věci uspěchají. V posteli vás pak mile překvapí svou kontaktností, dlouhým mazlením a náruživostí. Miluje dlouhé milování a rychlovky ho nijak zvlášť nelákají.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci jsou společenské, veselé a nestálé znamení. Rádi se baví, prozkoumávají možnosti a chvíli jim trvá, než se opravdu zamilují. Jejich hnacím motorem jsou nové zážitky a zábava. Někdy jsou až příliš rozumově nastavení, a než by si komplikovali život milostným vztahem, raději včas vysouvají. Hravost a nevázanost jsou pro ně typické, stejně jako vysoké charisma, které na druhé působí jako magnet. Blíženec je oříšek, který lze nesnadno rozlousknout a dostat se k jádru. Jde o lidi, kteří k sobě druhé raději nepouštějí, a vše ponechávají raději sklouznout po povrchu. Stabilita není jejich silnou stránkou, sami si s ní nevědí rady. Pokud se Blíženci zamilují a do vztahu vstoupí, ze strany partnera je třeba opravdového pochopení jeho rozporuplné osobnosti, stejně jako nenárokovost a neomezování. Zákazy a ultimáta bývají začátkem konce. Jako milenci jsou Blíženci zábavní, hraví a vynalézaví, ale soužití s nimi náročné.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Raci jsou známí pro svou sentimentální a emocionální povahu. Jedinci narození v tomto znamení obvykle „myslí“ srdcem a často se rozhodují jen na základě pocitů a intuice, nežli by dali prostor logice a myšlení. Zamilovaný Rak má silnou tendenci poutat se ke svému protějšku i veškerým činnostem, které s láskou souvisejí. Pečují nezištně a pro milovanou osobu jsou ochotni udělat vše, co je v jejich silách. Rak není rád sám, pro šťastný život potřebuje partnera a rodinu. Být přijímán a milován je pro něj nejvyšší prioritou. Přeje si budovat šťastný domov a zázemí, kde se všichni budou cítit hezky. Rak je zpočátku zdrženlivý romantik, po čase však velmi přilnavý a mazlivý. Miluje společné chvíle, intimitu a mazlení. Pozná, pokud to druhý nemyslí vážně. Touží po lásce na celý život. Dokáže být také velmi náladový a není-li šťastný, mívá sklon propadat depresím.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvi obecně milují pozornost a uznání ostatních. Působí obvykle velmi nezávisle, mají silný charakter a evidentní charisma, uvnitř ale touží po lásce a ujištění, že jsou právě oni těmi vyvolenými. V lásce a vztazích obecně je Lev velkorysý, jde-li o rodinu bývá velmi zodpovědný a ochranitelský. Svým blízkým se snaží poskytnout to nejlepší, co může, a na oplátku očekává lásku a věrnost. Na druhou stranu inklinují zrozenci v tomto znamení k panovačnosti a někdy přehnané pýše, což jim může bránit vidět věci takové, jaké doopravdy jsou, a tvrdošíjně trvat na svém vlastním úhlu pohledu. Pak je těžké rozumně se s nimi domluvit. Lev vždycky ví, co chce. Je to lovec a král, který jde za svým cílem sebejistě a bez toho, aniž by si připustil nezdar. Díky energii, kterou Lev vysílá do okolí, bývá opravdu „na lovu“ v naprosté většině úspěšný. Snadno pak pro lásku ztratí hlavu a své vyvolené dělá pomyšlení. Díky jeho vnitřnímu ohni bude i milování s ním vášnivé a návykové.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Panny nelétají v oblacích a nestavějí vzdušné zámky. Jejich sny jsou logicky opodstatněné a vybavené jasným realizačním plánem. Jiskru lásky v srdci Panny je schopen zažehnout člověk čestný, pracovitý a slušný, který neplýtvá svou vnitřní ani vnější energií nadarmo. Pro zástupce zemského živlu je duchovní intimita s partnerem mnohdy důležitější než fyzický aspekt vztahu. Panny se v tomto směru mohou jevit trochu ztraceně, protože samy dobře nevědí, jak dát najevo své city. Projevem hloubky jejich lásky a upřímnosti nejsou obvykle slova, ale činy, pozornost, podpora a péče, kterou partnerovi věnují. Těm, kteří dokážou ocenit praktickou smyslnost Panny, se však následně otevře oceán mimořádně krásných a jemně rafinovaných melodií její duše. Najde-li Panna partnera, který dokáže akceptovat její osobnost a racionálně-pragmatické nastavení, může svůj protějšek mile překvapit následnou oddaností i přítulností, kterou by u tohoto znamení čekal málokdo.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Přirození estéti, Váhy, vnímají lásku jako samostatnou uměleckou formu, nejkrásnější a nejkomplexnější způsob, jak proměnit svůj život a svět okolo jako smysluplný a smyslný celek. Láska Vah je mnohostranná a bezrámová. Jako lehký vánek s vůní romantiky a něhy, který se během pár sekund dokáže proměnit v nezdolnou smršť pokušení a vášně. Váhy jsou v rámci emocí považovány za nejhlubší ze všech vzdušných znamení zvěrokruhu. Milostný vztah pro ně znamená nevyčerpatelný zdroji inspirace. Zamilované Váhy bývají okouzlující, v milostných záležitostech nicméně zásadové a nestálé zároveň. Mají slabost pro flirtování, a i když jsou ve svém současném vztahu šťastné, zřídka odolají příležitosti dvojsmyslně si pohrát s příslušníky opačného pohlaví. V tomto smyslu patří k lehkovážným znamením, jde však o jeden z jejich důležitých energetických zdrojů. Aniž by svůj flirt většinou dokončily, potřebují vědět, že jsou žádoucí a obdivované.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Nepřehlédnutelný, tajemný a sexuálně přitažlivý Štír vždy poutá pozornost opačného pohlaví. Svým přirozeným chováním tak trochu vyzývá ostatní a podvědomě se snaží okouzlit i svést všechny kolem. Není možné si ho nevšimnout. Vyčnívá z davu pro svůj atraktivní vzhled, zvláštní, bystré oči a erotikou prošpikovanou energií. Jeho nebeským patronem je impozantní, neklidná planeta Pluto, která do života zrozenců v tomto znamení přináší mimo jiné vztahový chaos. I to je důvod, proč Štír často a neúnavně hledá něco nového. Ostře si střeží svůj vnitřní svět a jen partner, kterému opravdu důvěřuje, může do temných zákoutí štíří neklidné duše nahlédnout. Přesto nikdy s určitostí neví, co od svého protějšku čekat, protože to často netuší ani Štír sám. Chráněncům Pluta dlouho trvá, než se někomu skutečně otevřou, ale pokud se tak stane, je to důkaz opravdové lásky a silného pouta, které si Štír k partnerovi vytvořil. Miluje pak hluboce a vášnivě jako málokdo.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelec není typ, co hledá romantický vztah, protože jeden už má. Je zamilovaný do života v jeho ryzí formě. Neúnavně putuje za každodenním dobrodružstvím a cokoli, co mu stojí v cestě, nějakým způsobem obchází. Život v páru, a později i rodinný život v pravém slova smyslu, ho příliš nelákají. Zrozenci v tomto znamení jsou velmi citliví na jakákoli omezování a závazky vůči druhému člověku a založení rodiny vnímají jako „nebezpečí“ tohoto druhu. Střelec je v neustálém pohybu, rozhodnutý poznávat nové lidi a příležitosti. Přesto, pokud se zamiluje, dokáže být věrným partnerem a oporou. Jeho protějšek však musí disponovat notnou dávkou tolerance a na svět okolo se dívat podobnou optikou. Plánování čehokoli se ve vztahu se Střelcem příliš nenosí, protože nikdy nevíte, co ho zrovna napadne, a kdy se spontánně rozhodne myšlence podlehnout. Udržíte-li jeho tempo, bude se váš společný život podobat čemukoli, jenom ne nudě.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozorozi jsou narození pod záštitou disciplinovaného a konzervativního Saturna. Drží se raději zpátky a straní se milostných pletek i bezhlavých projevů lásky. Dokážou se v tomto směru až výjimečně ovládat a držet své emoce na uzdě. Působí vážně a vzbuzují u druhých respekt, což ale neznamená, že se za tvrdou skořápkou skrývá emoční chlad. Naopak. Kozoroh dokáže vřelostí svých emocí překvapit a – pokud se zamiluje a druhému uvěří – předvede docela jinou, citlivou tvář. Pro zrozence v Kozorohu je však důležité zachovat alespoň kus původní čistoty a držet se tradičních hodnot. Obecně se vyhýbají nahodilým románkům; jde o pro ně zbytečná spojení, na která není třeba plýtvat vášní, láskou a něhou. Klasický Kozoroh touží nalézt partnera na celý život, jemuž zůstane věrně oddaný. Díky tomuto nastavení bývá pro něj případně velmi těžké provést změny v původním obrazu vlastního světa.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Milostný vztah s Vodnářem je jako duha: ohromující, tajuplný, ale nepředvídatelný, křehký a pomíjivý. Vzácný úkaz na obloze potěší mnoha odstíny, kromě jednoho — ohnivé barvy vášně, kterou mnohdy netečný Vodnář jen sotva odněkud vydoluje. Zástupci tohoto znamení zvěrokruhu jsou velkými milovníky svobody a „patřit“ k jedné osobě po celý život je pro ně často nemyslitelné. Vodnáři náleží všem a nikomu — milují celý svět, sebe však považují za výjimečné. Ve všem hledají dokonalost, takže bývají rychle rozčarováni z nedokonalých partnerů. Mají dar empatie, proto snadno navazují známosti. Obecně Vodnáři rádi řeší druhé, když ale odhalí všechna tajemství, spěchají dál za novým objevováním. Mohou se nechat unést téměř čímkoli, jen ne dlouhodobým závazkem a manželstvím. Skutečně milovat a žít celý život vedle jednoho partnera je pro Vodnáře těžké, nikoli však nemožné. Jen je třeba, aby byl s někým, kdo si dlouhodobě dokáže uchovat kousek svého tajemství, a i v zamračeném dni překvapí malováním jedinečné duhy.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby, poslední z dvanácti znamení zvěrokruhu, dokážou absorbovat mnoho kvalit těch předchozích, i tak se jim daří zachovávat si svou autenticitu. Přesto (nebo právě proto) bývají plné pochybností, obav a nejistoty. Symbolem tohoto znamení jsou dvě malé ryby plující v odlišných směrech, což trefně odráží vnitřní nastavení chráněnců planety Neptun. Nejde o dualitu tužeb, ale o schopnost změnit se během okamžiku. Nikdy přesně nevíte, kterým směrem se Ryby vydají a kdy se klidná vodní hladina promění v divoké vlny. Ryby často vypadají mírně a skoro lhostejně, pod maskou netečnosti se však ukrývá zranitelná a něžná duše. Rybí srdce je plné tužeb a často fantaskních představ a žádný milostný zážitek je nenechá lhostejnými. Jejich prožívání je neomezené a hluboké jako oceán, podobně i nevyzpytatelné. Ryby se snadno a rády zamilovávají (baví je to prvotní vzájemné oťukávání), ale nesnadno odmilovávají. Dokážou se ještě dlouho trápit milostným nezdarem, byť vztah trval třeba jen velmi krátce.  

Čtěte také:

Zdroj: astrologyk.com/horoscope/love

Reklama