Stavebnice LEGO DUPLO je určená dětem od 1,5 roku věku a přináší jim nejen rozvoj jemní motoriky, kreativity nebo vnímání tvarů či barev. Přináší dětem první pohled do velkého světa, který si sami mohou prostřednictvím tematicky zaměřených stavebnic vytvořit. Chlapci si jistě rádi pohrají s policejními auty nebo hasiči. Holčičky jistě ocení zvířátka z farmy nebo ze ZOO. Přidejte se i vy ke svému dítěti a bavte se společně.

lego duplo

Začátkem března jsme vyhlásili zajímavou akce pro naše čtenářky - maminky. Uveřejnili jsme výzvu, že LEGO DULO hledá prostřednictvím našich stránek 10 maminek, ze kterých se stanou reportérky. Mohly jste nám napsat, proč zrovna vy máte o „reportérství“ zájem. Pro velký úspěch nakonec zástupci LEGA DUPLO vybrali 15 maminek!

Jaký bude váš úkol? Stanete se DUPLO reportérkami, budeme chtít, abyste pravidelně každý týden po dobu dvou měsíců zapisovaly na vytvořený blog své poznatky, zážitky, historky, testování LEGO DUPLO stavebnic, které vám tato firma věnuje. Každých 14 dní se můžete těšit na novu LEGO DUPLO stavebnici pro vaše dítě!

Kdo se stává LEGO DUPLO reportérkou? Zde jsou vybrané maminky a jejich příspěvky. Na první balíček se můžete těšit již brzy! Gratulujeme!

 • mio

Ano, chci se stát LEGO DUPLO reportérkou. Jakoukoliv reportérkou - nějak se začít musí.. :)
Děti mám v ideálním testovacím věku (2 a 5 let), muž je taky hravý (kdo si hraje, nezlobí), já je budu sledovat a dělat si poznámky

 • Sarfik75

Máme doma tři holčičky (13 let, 5 let a mimi 7 měsíců), takže zásoby hraček jsou poměrně velké. LEGO DUPLO znám, několik stavebnic doma máme a můžu doporučit. Nejvíc si s Duplem hraje prostřední Kája, ale občas si s ní staví i starší Týna. Nejmenší Bellinka kostky zatím jenom cucá, ale určitě se ke starším ségrám brzy přidá

 • 1Jirina

Synkovi 2,5 jsem koupila lego duplo - nějaké= základní kostky a pár podložek a velkou podložku dostal na vánoce a pak jsem ještě dokoupila nějaká zvířátka různá auta a motorky a traktory a vlečky a když si s ním chce hrát, tak jedině se mnou, protože je ještě malý a sám nic pořádného nepostaví. No a já jsem při stavění zjistila, že se vracím zpět do dětských let. Je mi 34, ale když mě to chytne, tak se do toho tak zaberu a kolikrát jsem překvapená co všechno jsem dokázala vymyslet a postavit a jak jsem úžasně kreativní. Svoje výtvory si občas i vyfotím na památku dřív než je syn stačí rychle zase rozebrat, to je mi pad vždycky líto, že to vydrží jen chvíli. Čím víc kostek, tím víc fantazie a tím víc výtvorů a postřehů. Rozhodně to rozvíjí kreativitu i dospělým:-)) Tak proto bych chtěla být reportérkou.

 • Columbo

Dobrý den, lego duplo je nedílnou součástí naší domácnosti a našeho rodinného života. První lego duplo jsem synovi koupili když měl necelého 1,5 roku. Nejdříve ho zaujali figurky a zvířátka, stavěla nejdřív sama ruzné věžičky, garáže. No teď už stavíme spolu. Syn (2 roky) si vydrží hrát s legem dvě hodinky i víc a vím, že je tento čas pro něho velmi duležitý k jeho vývoji. Kolikrát mě zaráží jakou má při hře s legem představivost. V poslední době chce stavět patrové garáže kam umístňuje zvířátka a pak kolem nich staví jakoby městečka. Často k nám chodí kamarádky s dětmi, které jsou ve stejně starém věku jako muj syn. Jeden má 3 a druhý 2,5 roku a musím říct, že se krásně zahrají navzájem. Legu duplu u nás propadl i tatínek, který takovouto stavebnici neměl, tak se vyhrává až se synem. A jelikož budeme mít dalšího chlapečka tak by se Lego duplo u nás neztratilo ale plně využilo. Takže pokud chcete někoho pasovat do role reportérky Lego Duplo tak zvolte mě a slibuju, že poznatky nebudou jenom od mého dítěte, ale i od dětí mých kamarádek a postřehy nás dospělých rodiču.

 • ula

No to je báječná soutěž a myslím, že přímo stvořená pro naší rodinku. Mám tři báječné dětičky - necelých pět let holčičku, dvou a půl letého chlapečka - neposedu a malou desetiměsíční princeznu. Tak si s legem ještě hrát nebude, ale klidně může pozorovat svoje starší sourozence, jak se u lega baví oni dva. Lego jsme poprvé vyzkoušeli teď v únoru, kdy jsme od jedné hodné tety dostali traktůrek s hospodářem a pejskem a ani mě nenapadlo, co všechno se s ním dá dělat.
Taky je pravda, že člověk se snaží těm dětem stále vymýšlet nové hry, ale taky je pravda, že se má nechat ty děti, aby si hrály samy a rozvíjely přitom svoje vědomosti a dovednosti.A právě lego by v tom mohlo být dobrý společník na dny, kdy je lepší být doma - nepřízeň počasí nebo nemoc dítěte. Zrovna mám holčičku doma s planými neštovicemi a je opravdu náročné vymýšlet něco, co by jí zabavilo, když nejlépe jí je ve školce mezi svými kamarády, které má ráda.
Jako učitelka na mateřské dovolené z praxe používám hodně věcí, ale ten vlastní životní zážitek a realitu vám pak zprostředkuje jedině vlastní potomstvo.
Ať nás lego stále baví, ať jsme mladí nebo staří, ale hlavně ať jsme stále hraví!

 • martina35

Proc byt reporterkou lego-duplo,no protoze mne prinuti vice si hrat ze svymi detmi,ktere nade vse miluji a take proto,ze jeden tyden napisu reportaz ja a dalsi tyden pritel,ktery je lepsi tata nez ja mama,nestoji to za to zkusit mile damy.

 • ValerieM

Kouzlo Lega Duplo objevil náš 2,5 letý starší syn teď o Vánocích pod stromečkem. Hned to měl rozbalený a už se stavělo... Ani spát jsme nemohli :-D Máme základní set a ještě jsme mu k tomu dokoupili ty podložky na stavění, 3 dělníky, strašáka Huga a pejska. Tak a teď má taťka se syny vyhrazeno nedělní dopoledne. Kdy se všechny kostky vysypou v obýváku na koberec a už se staví. Chvíli je to velká benzínka, kde je dělník čerpadlářem, strašák Hugo zákazníkem a pejsek autem :-D Za chvíli je to zase bar, kde je dělník barmanem a míchá Hugovi s pejskem drinky :-D Jejich fantazie nezná mezí. Z Lega Duplo je už nadšený i náš sedmiměsíční syn, který je nadšeným okousávačem postaviček, kostiček (které opravdu vydrží ), žmoulá je v ruce, zkouší je ze všech stran. I krabice má velký úspěch, chvíli po ní leze, pak „doráží“ na obrázky. Opravdu o všech třech celé nedělní dopoledne nevím
Další můj argument pro vás, proč bych zrovna já s dětmi chtěla testovat Lego a blogovat o tom je ten, že jsme právě rozjeli u nás Mateřské centrum Lvíček, kam chodí děti, které by možnost hrát si s Legem určitě uvítali. A tolik dětí, to by bylo možností, co s Lega udělat, jak si s tím hrát. Scházíme se každý týden a podělila bych se o zkušenostech dětí s tímto Legem pravidelně
Proto vyberte mě a všechny „moje“ děti na testování Lega Dupla

 • Simic

Moc se mi líbí představa,že by moji dva rarášci mohli testovat nová Lega a já bych Vám o tom podávala zprávičky, hlášení a komentáře.
Stavebnice máme rádi,
s Legem jsme kamarádi.
Staví všechny dětičky,
pestré,barevné kostičky.
Postavíme lodě,hrady,
vždycky si s tím víme rady.
Vytvoříme kouzelné domečky,
máme přece šikovné ručičky.
Děti zapomenou zlobit,
a tak to má při hraní být!
Učí se používat všechny prstíčky,
a trénují své malé mozečky.
Z hlaviček se jim kouří,
hlavně,ať to nikdo nezboří!
A když příjde návštěva,
Lego opět vyhrává.
Dětičky si v klidu hrají,
a maminky u kafíčka povídají.
Když děda s babi k nám zavítají,
děti je hned zaměstnají.
Dědo,postav rozhlednu,
a ty,babi,kočár pro princeznu!
Celý den si děti hrají,
večer krásně usínají.
A zdá se jim hezký sen,
„co postavím zítra jen?“

 • pipalka

Dobry den, moje dcera ma teprve 19 mesicu, ale Duplo miluje. Hraje si s nim denne, takze muzeme kazdy den reportovat co se u nas noveho stalo Ve skrini na ni ceka dalsi krabice Duplo, kterou dostane za 2 tydny kdy ma svatek. Kdyz ji nedavno ve skrini zahlidla, tak zacala nadsene vyskat Na to, ze je dcerka tak mala, tak s legem si dokaze vyhrat i sama dlouhou dobu.

 • bokul

Dobrý den,
chtěla bych se stát lego duplo reportérkou, protože jsem přesvědčená o tom, že společně s mým 25 měsíčním synem jsme ideální dvojka na podobnou testovací akci.
Davídek je celkem zručný, ale je také velmi živý a moc dlouho u jedné věci nevydrží. Na přání tatínka dostal ke druhým narozeninám „malé lego“, tedy pro větší děti než je on a snaží se skládat. Myslím si ale, že malé kostičky mu nepřinesou tolik podnětů jako by mu mohlo dát duplo jeho věku.
Pokud bychom byli vybráni pro testování, mohla bych tedy posoudit, jak si vyhraje s duplo kostkami v porovnání s malým legem a eventuelně zhodnotit, jak tyto dva sytémy spolu kooperují, protože jistě rodiče, kteří budou výsledné blogy číst, zajímá i to, zda v budoucnu budou moci lego duplo doplnit o Lego Creator kostky, event. jinou lego edici.
Psaní blogu bych se s chutí ujala, nebot si myslím, že by mi to nedělalo problém.
Máme doma relatinvě velký prostor takže bychom mohli eventuelně k testování přizvat i děti ze sousedství, které jsou ve věku +- 1 rok od mého syna.
Vše bychom rádi zdokumentovai alespoň několika fotografiemi. A myslím si, že do testování by se hravě zapojila celá rodina.
Pokud si nás vyberete, rádi se pustíme do testování!

 • ronička

Hezký den, Lego mám moc ráda, at už normální či Duplo. Mám doma dvě dítka 2 roky a 12 let, proto kupuji Lega obě. Dost často se stává, že velké dítě si staví s menším dítkem a vydrží u Dupla i několik hodin. Normálně jsou na sebe, jak kočka a pes, ale u Dupla vydrží bez kočkování . Opět platí jedna velká moudrost, kdo si hraje nezlobí. A proto, abych měla doma dva andílky místo dvou čertíků, budu moc ráda, pokud budu testovat Lego Duplo.

 • honzavl

Když jsme si přečetli podmínky soutěže, napadlo nás, že bychom právě MY tedy NAŠE DĚTI mohli být dobrými reportéry. Hned jsme je zavolali a zeptali se jich.
Honzík a Valentinka hned začali povídat a vymýšlet, co všechno postaví. Třeba domeček, stáj, loď, farmu, chtěli by mít hodně zvířátek, koníků, třeba i pejsky, kočičky, králíčky. Nebo také dinosaury, hasiče a auta...
Děti se hned začaly domlouvat, kdo bude každý týden psát zprávy a reportáže. Honzíka napadlo, že bychom ho mohli natočit a poslat jako reportáž video. Valentinka se zase jako správná modelka nechá vyfotit a pošle v reportáži své fotky s koníky a domečky.
Myslíme si, že by naše děti byly zuřivými reportéry a vše bychom zvládli na jedničku!!!
Už se všichni móóóc těšíme.

 • danka7

Zveme vás k nám, abyste se podívali, jak tvořivě si dcerka (za nedlouho 3 roky) hraje právě s Legem DUPLO!
Máme doma sadu s číslicemi a dále sadu Zverimex, což sice jsou více základní než speciální sady, nicméně dcera si vydrží hrát s několika kostkami doslova hodiny. Chvilku to jsou holčičky a chlapečci (to jenom my nefantazijní dospělí tam vidíme barevné věžičky), chvilku autobus s hranatými koly a za chvíli zase zakletý hrad, který hlídá černá kočka. DUPLO mé dítko nesmírně obohacuje a byla bych ráda, kdyby tomu tak bylo i nadále a ideálně i ve větším rozsahu.
Já pak jen tiše žasnu nad kreativitou a nespoutanou představivostí, ale nutno dodat, že většinu úžasných nápadů své dcery zapomenu, takže pokud bych se stala DUPLO reportérkou, přineslo by to plus také pro mě a moji paměť.
A v neposlední řadě věřím, že by mé zápisky (úsměvné i vážné) obohatily také čtenářky.

 • losK

LEGO můžu jedině doporučit!!! Někde jsem četla, že LEGO bylo vyhlášeno hračkou století, a osobně si myslím, že zcela zaslouženě!
Já na LEGU vyrostla. S žádnou jinou hračkou jsem ti tak nevyhrála. Na LEGO nedám dopustit. A tak není divu, že jsme našim dětem (dcerka 2 roky, syn 5 let) už před několika lety pořídili LEGO DUPLO a začíná se u nás objevovat i LEGO.
DUPLO je u nás rozhodně nejvyužívanější hračkou, děti si s ním hrají dennodenně. Společně vymýšlíme a stavíme nejrůznější věci. Fantazii se přece meze nekladou ;-)
Často stavíme domečky se zahrádkou či garáží, dětské hřiště se skluzavkami a houpačkami, bazén s tobogánem, poslední dobou je velmi oblíbená nemocnice, a stavěli jsme už dokonce i lékárnu nebo kostel. Přestože doma nemáme všechny „speciální“ kostičky, které bychom třeba zrovna „potřebovali“ na to, co stavíme, nechybí nám. Vždy si nějak poradíme. Z vozíčků zapojíme a postavíme vlak, šuplík používáme jednou jako mikrovlnku a jindy jako pračku, hasičské auto nám často slouží jako autobus nebo sanitka, hasičskou hadici používáme jako sprchu a podobně.
Rádi stavíme taky nejrůznější zvířátka jen z kostek. Nedávno jsme stavěli slona a žirafu, jindy jsou to třeba kačenky, čáp nebo krokodýl... Spoustu legrace si užijeme, když děti staví zvířátka a já hádám, co postavily, a pak se vyměníme a já stavím a ony hádají...
Jsem přesvědčena, že LEGO i LEGO DUPLO neuvěřitelně podporují dětskou představivost.
Zážitků a zkušeností s DUPLEM máme spoustu a rádi se o ně dělíme i s ostatními. Mnozí naši přátelé po návštěvě u nás pořídili svým dětem DUPLO taky.
Bylo by nám velkou ctí, kdybychom se na psaní DUPLO-reportáží mohli také podílet.

 • majgina

To by se mi moc líbilo. Mám dvě děti synovi jsou čtyři roky. Máme jednu stavebnici Lega Dubla a patří to k jeho nejmilejším hračkám. Dokáže si s tím vyhrát, pořád něco vymýšlí sestavuje a zase skládá, aby mohl postavit zase něco jiného. Byl by určitě nadšený kdyby mohl vyzkoušet další hračky od Dupla. Dceři je jeden rok, tak ta zatím přihlíží, ale brzo to bude i pro ní.

Pozn. red.: Příspěvky čtenářek nebyly redakčně upraveny.

Reklama