Jestli jsem si sama sebe uměla představit jako účastnici reality show VyVolení, tak jsem si na sto procent jistá, že v reality show Trosečník, kterou televize Prima připravuje, bych neměla žádnou šanci.

Má jít především o napětí, dobrodružství a boj o přežití celkem šestnácti lidí na ostrově uprostřed Atlantiku. Pamatuji si, že jsem před několika měsíci viděla několik dílů této reality show. Jde totiž o licencovaný formát zakoupený od společnosti Castaway Television Productions LTD a na jeho realizaci bude Prima TV spolupracovat se společností STRIX.

Zajisti si obydlí i potravu

Poprvé se Trosečník (Survivor) na televizní obrazovce objevil ve Švédsku v roce 1997, mezinárodní úspěch se dostavil po premiéře na americké televizní stanici CBS v květnu roku 2001, která zaznamenala fenomenální úspěch. V současné době se na CBS vysílá již 12 série. Survivor pak pronikl do celého světa - doposud byl formát prodán do 48 zemí a odvysílán ve 106 sériích.

A proč je tato reality show diváky tak oblíbená?

„Maximálně 16 účastníků je vysazeno na exotickém místě plném nebezpečí (pustý ostrov, poušť). Společně stráví měsíc, během kterého bojují o svůj holý život. Musí se vypořádat s nástrahami místní přírody, postarat se o to, aby přežili, musí si zajistit obydlí i potravu,“ řekla tisková mluvčí televize Prima Jana Malíková.

Může ti být klidně i šedesát

V těchto dnech probíhají castingy. Přihlásit se můžete i pomocí internetových stránek televize Prima. Hledají se zajímavé osobnosti s velkou psychickou a fyzickou odolností. „Soutěžícím musí být minimálně 18 let, horní hranice věku stanovena není,“ dodala Malíková.

Účastník, který zůstává jako poslední získává hlavní finanční výhru, která například v americké verzi činí jeden milion dolarů. „Výhra i v naší verzi bude velmi atraktivní, o její podobě budeme informovat později,“ řekla mluvčí TV Prima Malíková.

Pohltí i tebe?

„Každý se na to dívá, každý o tom mluví, každý člověk by se toho chtěl zúčastnit,“ napsal Bill Carter v New York Times.

„Jsem přesvědčen, že diváky u nás pohltí Trosečník stejně, jako se tomu stalo všude ve světě, kde byl vysílán. Půjde o dramatickou, velmi atraktivní podívanou," řekl generální ředitel televize Prima Martin Dvořák. Uvidíme. A kdy? ,,Tento projekt plánujeme nasadit do vysílání v druhé polovině letošního roku," prozradila Malíková.

Přihlásila byste do této reality show?
Budete se dívat? Viděla jste některé díly ze zahraniční mutace?

Reklama