Led a sníh mohou být nepříjemným protivníkem. Zvlášť pro dříve narozené není zimní překonávání přírodních bariér nic příjemného. Kdo nese odpovědnost za to, když upadnete na špatně odklizeném chodníku? Máme pro vás poradce, který vám vše vysvětlí.

shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™

České právo je k majitelům nemovitostí shovívavější, než je tomu ve většině okolních zemí. Vlastník je osobou, která nese odpovědnost za své vlastnictví. Převedeno do srozumitelného jazyka – za škody na komunikaci odpovídá její majitel, pokud neprokáže, že nemohl závadu odstranit, nebo na ni upozornit.

Ani vlastníci nemovitostí ale nemůžou jen tak založit ruce do klína. Jsou totiž odpovědní za rampouchy, nebo sníh padající ze střech domů.

shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™

Pozor na zdraví!
Při odklízení sněhu jde často o zdraví. Netrénovaní lidé si bez důkladnější přípravy mohou snadno ublížit s hrablem v ruce. Vždyť za hodinu odhrabávání bílé peřiny v průměru spálí až 1560 kJ za hodinu. To je přibližně hodnota hodinového běhu, neboli devíti kilometrů svižného pohybu.

Nejvíce namáhanou částí těla u odhrabávání jsou bedra. Při fyzické námaze ale dostávají zabrat i paže, ramena a při nesprávném držení těla i hlava. Při obzvlášť nešikovné manipulaci se sněhem často dochází k podvrtnutí kotníků, nebo dokonce zlomeninám končetin. Proto je velmi důležité nepodceňovat správnou obuv.

shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™Rukavice a boty s nesmeky
V teniskách do sněhu nevyrážejte, spíš si pořiďte boty s nesmeky. Vaše ruce zase ocení zateplené rukavice, protože odklízení sněhu se odehrává v době, kdy ručička teploměru většinou klesá bod mod mrazu. Do mrazivé zimy rozhodně nevyrážejte bez pořádné pokrývky hlavy. Hlavně muži vědí, že na rýmu se dá stěžovat hodně dlouho.

Jak ze sněhového pekla ven? Řešení je jednoduché. Je dobré používat zdravý selský rozum. Kromě prodyšného oblečení je vhodné se vybavit i kvalitními nástroji. Jedním z nich je shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™ s dlouhou hliníkovou násadou. Je ideální pro odklízení menších vrstev sněhu. Funguje na principu rolování sněhu před sebou. Design tohoto výrobku zajišťuje vrstvení shrnutého sněhu do úpravných kupek bez nutnosti je dále tvarovat lopatou a je vhodný zejména pro menší prostory a pro odklízení schodů.

Fiskars dále nabízí další prověřené nářadí na odklízení sněhu. Ať již sáhnete po lehkých hliníkových lopatách pro odklízení sněhu ze zahrady nebo kolem auta, po škrabce na led nebo profesionální řadě shrnovačů, můžete si být jisti, že vás zima nepřekvapí!

lopata

Fiskars
Fiskars je přední globální dodavatel produktů pro zahradu, domov a outdoor. Skupina Fiskars vlastní portfolio silných a respektovaných mezinárodních značek, jako jsou Fiskars, Iittala nebo Gerber. Firma byla založena roku 1649 a je zapsána na NASDAQ OMX, v Helsinkách. Fiskars  je zároveň nejstarší finskou firmou. Rekordní prodeje sítě Fiskars jsou 798 milionů eur v roce 2013. Skupina zaměstnává zhruba 4 100 lidí ve 20 zemích světa. www.fiskarsgroup.com

 

Reklama