Podle mě, kdo tvrdí, že nepije víno, ten je buď vyléčený alkoholik, nebo ještě neokusil žádnou z variant tohoto lahodného moku! A že jich není málo!

Já pocházím z Moravy, což je, jak známo, kraj vínem osázený. I v naší rodině jsou tedy vinaři a vinné sklípky a milovníci vína. Ani mně nebylo odepřeno ochutnat spoustu odrůd, ať už kvalitních či nekvalitních.

Nepovažuji se za odborníka a znalce, ale musím přiznat, že s věkem už mám něco za sebou.
Moje začátky pití vína byly vůči tomuto důstojnému nápoji naprosto nedůstojné. Chodily jsme s kamarádkami na zábavy, kde jsem si s jednou z nich vždy koupila 1litr jakéhosi „vína" a za účelem ožrat se jsme ho napůl vypily rovnou z flašky. Pak jsme se úplně namol opilé válely po zemi.

Toto šílené období mám už naštěstí za sebou a po tom, co jsem se v ranném mládí vybouřila, jsem přešla od rozlišování vína na bílé a červené k rozlišování na suché, polosuché, polosladké, sladké, archivní, ledové, atd. Další můj pokrok byl, když jsem začala rozlišovat vinné oblasti a následně po tom i odrůdy.

Samozřejmě, že v současné době, kdy už se ve víně trochu vyznám, občas zhřeším a dám si se známými na zahřátí svařák. Ale když už, tak to musí nějak chutnat! Děláme ho na karamelu, s badyánem, hřebíčkem, skořicí a pomerančem. Nemá chybu :-)))! Vřele doporučuji!

Přeji Všem krásný den, ať jste ovínění a s úsměvem! Já se budu propíjet dál životem! Samozřejmě s mírou! Teď zrovna na mě čeká o víkendu lahvinka pravého francouzského vína, které jsem si dovezla přímo z Provence a vychutnám si ho na jednom krásném hotýlku v Jižních Čechách se svým přítelem. No a jak budou vypadat moje konce??? To nevím, ale myslím, že na protialkoholním neskončím :-))

Čauky Jiřina


Pravého francouzského vína? A to je i nějaké levé?:) To by mě docela zajímalo.:) Jinak pokrok chválím, ono ležet na zemi, to je o nachlazení vaječníků… A když je k tomu jeden z vinařské rodiny, to je pak ještě navíc o nesmrtelnou ostudu.:)

Reklama