svatá pravda, dalo by se reagovat na tato slova. Tento názor patří naší čtenářce s nickem mařinka. Možností, jak pomoci je mnoho a kromě pravidelných příspěvků na vybrané organizace pomáhá i při jednorázových akcích jako je Kytičkový den, nebo Bílá pastelka

Znám nemálo lidí, kteří tvrdí, že charita je blbost, že je to jen okrádání lidí a těm potřebným peníze nikdy nedojdou. Ale spíš je to tak, že kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá jak.

Mně je charita blízká a ráda pomohu. A to nejen lidem v tzv. třetích zemích, ale i u nás. Máme s manželem vybráno několik věcí, které podporujeme pravidelně, a k tomu se přidávají jednorázové akce typu kytičkový den, bílá pastelka a podobně. Jediné, čemu se vyhýbám, je dávání peněz žebrákům na ulici - ti, které potkávám, často vídám s cigaretami a levným alkoholem, a na toto peníze dávat nechci.

Možností, jak pomoci, je mnoho. Nejen adopce na dálku, DMS na konkrétní projekty, skutečný dárek, ... Pomáhat můžou i ti, kteří momentálně nemají peněz nazbyt. Například napříč ČR je mnoho sbírek víček od PET lahví. Místo toho, abyste víčko od mlíka či džusu vyhodili do koše, tak je odnesete na nějaké sběrné místo. Pak se víčka prodávají firmě, která se zabývá jejich zpracováním, a výtěžek z prodeje putuje ke konkrétní rodině s postiženým dítkem - na nákup nějaké zdravotní pomůcky, jako příspěvek na asistentku a podobně.

Tohle je charita zadarmo - nic vás to nestojí (jen trošku času), a přece pomůžete. Nebo jsou organizace, které se zabývají prací s problematickými či ohroženými dětmi - ti jsou rádi, když jim někdo pomůže třeba tak, že upeče pro děti narozeninový dort či napeče nějaké dobroty na dětskou akci.

Také lze darovat oblečení, darovat krev či krevní plazmu, ... Existuje občanské sdružení HoSt, které pomáhá rodinám v obtížné životní situaci - shání dobrovolníky, ženy-matky, které by vybranou rodinu navštěvovaly a pomohly s péčí o dítě či domácnost, poradily, popovídaly si, ... Možností je opravdu hodně, a kdo chce, vždy si nějakou formu dle svých aktuálních možností najde.

I malá pomoc se počítá. :)

Mařinka

Milá mařinko, vidím, že jste žena s otevřeným srdcem a za to vám patří dík

Text nebyl redakčně upraven

Reklama