Hned na začátku je bezpodmínečně nutné zmínit, kdo dělal k filmu scénář. Jsou to Karen McCullah a Kirsten Smith, které spolu napsaly nejen oba díly úspěšné komedie Pravé blondýny (Legally Blonde), ale také Deset důvodů, proč tě nenávidím.

Všechny tři filmy si svoje diváky našly a je více než pravděpodobné, že si je najde i snímek Super záskok, který přijde ve čtvrtek do kin. Jedná se o další komedii pro –náctileté, která se bude snažit urvat svůj podíl na tržbách kin. Čím by si jej měla zasloužit?

V první řadě jde ve filmu o fotbal. Téma na první pohled pro divačky ne až tak lákavé. Když ale řekneme, že fotbal chce hrát hlavní hrdinka a že všichni fotbalisti jsou hezcí kluci… Ale ani to všechno by nestačilo, kdyby film neměl dobrý scénář. Jak to s ním je? Autorky použily stejný fígl jako v Deseti důvodech, proč tě nenávidím. Už u něj by totiž měl být připsán ještě třetí scenárista. Shodou okolností ten nejlepší na celém světě. Všichni jej známe. Jmenuje se Will. Will Shakespeare.

V Deseti důvodech napsaly autorky scénář podle Zkrocení zlé ženy, zde neváhaly a použily Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. Dokonce i většinu jmen ponechaly původních, takže vlastně jdete na Shakespeara předělaného pro dnešní teenagery a zasazeného do prostředí střední školy, kde je ústřední kulisou fotbal. Zní to divně. Ale kupodivu to docela funguje. Možná to bude už i zkušenostmi z předchozích snímků, ale podařilo se natočit lehkou romantickou komedii. Ta sice ani náhodou nedosahuje Shakespearových kvalit, ale přesto neurazí.

K tomu se v ní v jedné z hlavních rolí objeví stále populárnější Channing Tatum a hlavní role je obsazena taktéž skvěle. Violu, která se přestrojí za svého bratra, hraje mladá herečka Amanda Bynes, která vás odzbrojí svým komickým talentem. Její mimické svaly hrají ve filmu hlavní roli a nenechají vás nudit se. Amanda je rozený komik, se svými skeči vystupovala už v televizi. Na plátně svůj talent v dvojroli rozvíjí.

A o co tedy jde? Je to složité. Kdo zná Večer tříkrálový, má to lehčí. Kdo ne, tak je to zhruba takhle:

Duke touží po Olivii, která miluje Sebastiana, který je ve skutečnosti Viola... Skutečný Sebastian randí s Monikou, která na Olivii žárlí a nenávidí ji. Olivie donutí Sebastiana, který je ve skutečnosti Viola, žárlit na Duka, kterého vlastně Viola miluje, ale ten si myslí, že ona je on. Ano. Tak takhle to vymyslel už kdysi Will a jak je vidět, ještě dlouho to nikdo nevymyslí lépe. I po čtyři sta padesáti letech se budete (i přes pár za vlasy přitažených scén) bavit. K tomu jako bonus dostanete spoustu fotbalu. Nečekejte nic a dostanete, cokoli chcete. To už se vyplatí, ne?

 

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: She´s the Man, USA 2006
REŽIE: Andy Fickman
SCÉNÁŘ: Ewan Leslie, Karen McCullah Lutz, Kirsten Smith
HUDBA: Nathan Wang
HRAJÍ: Amanda Bynes (Viola), Channing Tatum (Duke), Laura Ramsey (Olivia), Robert Hoffman (Justin), James Kirk (Sebastian)
INTERNET: www.bioscop.cz, www.eusebius.cz, www.shestheman-themovie.com

Reklama