5a269ee6aa0fdobrazek.png

Svým vlasům se snažím dávat maximální péči. Přeci jen jsou dlouhé a barvené, navíc je často foukám, následně žehlím, což není pro jejich kondici zrovna nejlepší. Vybírám si kvalitní vlasovou kosmetiku, kam patří i oleje. Ty jsou totiž pro namáhané vlasy nepostradatelné. Vyzkoušela jsem jich opravdu hodně. Momentálně používám olej od značky Karaal. Jako první chci zdůraznit vůni. Takhle příjemně nevoněl ani jeden z mých předešlých přípravků. Stačí aplikovat jen dvě kapky, a to mám opravdu dlouhé háro. Následně rozčešete a máte dokonale lesklé a rovné vlasy. Ty jsou navíc i prý perfektně vyživené, to nevidíte, ale cítíte na omak. Oceňuju, že bojuje proti krepatění vlasů, což se zrovna v aktuálním vlhkém počasí hodí.

  Pro mě jeden z nejlepších olejů, které jsem testovala. Jsem z něj nadšená, to doslova. Už jsem jej doporučovala svým kamarádkám. Získal si mě pro svou naprosto úchvatnou sladkou, ale decentní vůni, která dlouho vydrží. Sympatické mi je i balení oleje a ani cena není závratná. Oceňuji, že produkty jsou založeny na přírodní bázi a inspirují se starými lázeňskými rituály. Olej jsem používala na tělo, ale přidala jsem ho i do koupele. Pokud jej přidáte do vody, doporučuju následně vanu pořádně vydrbat. Já jsem to podcenila a druhý den jsem při sprchování hodila slušnou roznožku. Pokožka je po aplikace dokonale hebká, ale tím, že se nejedná o suchý olej, musíte počítat s mastným povrchem na pokožce. Vězte, že u tohoto výrobku vám to vadit nebude a že si vás získá, stejně jako mě.

  • 3. 100 % Squalane, Saloos, 199 Kč

  100 % Squalane je báječná alternativa drahých podkladových bází pod make-up, slyšela jsem. Nějak jsem tomu nechtěla věřit, protože se jedná o olej, sice suchý, ale pořád je to olej. Bála jsem se, aby moje už tak lesknoucí se pokožka nebyla ještě více mastná. Obavy to byly zbytečné. Na pokožce se po aplikaci nevytvoří žádný mastný film. Není vůbec znát, že byste použila olej. Zanechává pleť sametově jemnou a zároveň neucpává póry, další výhoda. Já nejvíc oceňuji to, že na rozdíl od jiných bází pod make-up neobsahuje silikony, které pleti škodí. Olej je totiž 100 % bio a musím přiznat, že mě hodně mile překvapil.

  Tento přírodní pleťový olej je dalším z těch nejlepších výrobků, co jsem měla možnost otestovat. A opět je to díky svěží citrusové vůní, kterou já miluju. Olej slibuje intenzivní hydratační a změkčující účinky, které opravdu vidíte a cítíte. Opět nezanechává na pokožce mastný film, takže jej můžete použít nejen večer, ale i ráno. Velké plus, tedy alespoň pro mě, je to, že neucpává póry.  

  S produkty značky Pevonia nemám zkušenost, tedy až doposud. Suchý tělový olej, který jsem testovala, patří mezi bestsellery. Má osobní zkušenost s ním je dobá, řekla bych skvělá, ale trošku mi u něj vadí velmi výrazné květinová vůně. Nevím, jestli je to olejem ze světlice barvířské, z levandule či heřmánku, který tento produkt obsahuje. Spíš cítím pivoňku nebo nějakou jinou čerstvě rozkvetlou květinu. Je to opravdu jako kdybyste ležela na louce poseté jarním kvítím. Jinak je ale suchý olej příjemný. Nezanechává na pokožce mastný film, jako tomu je u klasického oleje, což oceňuji. Aplikovala jsem ho vždy po koupeli a tělo bylo následně dokonale hebké a voňavé. U oleje Pevonie se mi ještě líbí, že kromě revitalizace a hydratace, dokáže zahojit i drobné ranky, je to díky výtažku z heřmánku. Velké plus je za dávkovač – pumpičku. Můžete tak nanést přiměřené množství a olej vám nikde jinde nekape.

  • 6. Arganový olej 100 % BIO, Syncare, 638 Kč

  Arganové oleje mám celkově v oblibě. Je to taková sázka na jistotu. Pro své blahodárné účinky je již po staletí vyhledávaný, což o něčem svědčí. Nemusíte je aplikovat pouze na tělo a obličej, ale i na vlasy, ruce či nohy. Já jsem výrobek od Syncaru vyzkoušela komplet na vše a za mě má jedničku. Aplikovala jsem ho na ruce, které kvůli zimě mám hodně suché, nasadila speciální rukavice a po dvaceti minutách byly moje ručky nádherně promaštěné a hebké, stejně tomu bylo i u nohou. Jestli preferujete výrobky, které nejsou tak navoněné, pak tenhle je přesně pro vás. Není totiž parfémovaný.

  • 7. Hydratační olej do sprchy a do koupele s marockou růží, Avon, 129 Kč

  Je mi neustále zima, takže v tomto období je pro mě vana plná horké vody téměř na denním pořádku. Ke všemu mám ráda tu chvilku relaxace, kdy si můžu přečíst knihu a po celém dni vypnout. Právě z toho důvodu vyhledávám různé produkty do koupele. Olej od Avonu splňuje všechny mé požadavky do posledního puntíku. Nádherně voní, olej pokožku zanechává jemnou a hebkou, zároveň ji během koupele vyživuje. Stačí jen pár kapek a vy si můžete užít ničím nerušenou chvilku, kdy se zregeneruje nejen tělo, ale i mysl. Příjemná záležitost.

  Někdy jsem natolik líná, že se po sprchování už nechci ničím mazat. Těším se až zapadnu do postele. Právě v tyto dny sahám po olejích do sprchy. Nejenže z pokožky odstraní nečistoty, ale zároveň ji vyživují. Pak nemusím mít výčitky, že jsem péči o tělo ošidila. Tělový olej z Douglasu se po kontaktu mění v pěnivé mléko. Obsahuje mandlový olej, který je znám pro své zjemňující a zklidňující účinky. A to se před spaním vždy hodí. Pro mě je nepostradatelným pomocníkem v nouzi.

     Čtěte také:

     Uložit

     Uložit

     Reklama