Před několika lety se na ulicích větších měst včetně metropole objevily elegantní a praktické papírové pytlíky připevněné na stejně pěkných koších. Ony to vlastně nejsou odpadkové koše, ale takové malé pouliční jímky. Každý rozumný člověk velmi rychle pochopil, o co jde. Odporný zlozvyk některých pejskařů nechat miláčky kakat na ulici měl dostat další smrtelnou ránu.

 

Díky tomu, že je v každém pytlíku ještě papírová lopatička, je likvidace výkalů celkem jednoduchým úkonem, a i když to není nic extra, tak to majitelům psů situaci maximálně zjednodušuje. O to víc každé ráno překvapí hromádky téměř na každém kroku. Pak do toho někdo šlápne a chodník je jako vymalovaný. V posledních týdnech moc neprší, a tak hnědý nátěr vydrží i pár dní.

                                                                                                                         

My máme doma kočičky a uklízet se po nich prostě musí, protože by to brzy vypadalo jako na těch ulicích. Není to bůhví co, ale je to nutnost. Stejně tak oceňuji každého pejskaře, který se nepopulárního babrání v hovínku v zájmu slušnosti a ohledu k druhým zhostí. Pes za to nemůže, ale ti, kteří drží psa na vodítku a ve chvíli jeho „velké chvíle“ civí raději někam jinam, ať táhnou k čertu…

 

 

Jsou ve vašem městě koše na psí exkrementy? Potkáváte často „opuštěné“ hromádky? Co si myslíte o majitelích těch psů?

Reklama