Říkávala babička naší čtenářky s nickem Renicek. Moudrá slova této ženy, si vzala k srdci, i když jako malá úplně nechápala, co tím babička myslí.

Každé zatoulané kotě od ní dostalo misku s něčím dobrým a v zimě u ní v krmítku sedělo nejvíc ptáčků ze všech bytů okolo. Kolegyním a kamarádkám, které to potřebovaly, schovávala obleční po dětech a za svou prastarou tetičkou jezdila celá léta  pondělí co pondělí na návštěvu do domova důchodců na návštěvu s něčím dobrým a hlavně s dobrým slovem. I když teta už ji dávno nepoznávala, jen za ty návštěvy byla vděčná.

A to všechno někdy před padesáti lety, kdy nadace, spolky a sdružení byly celkem vzácností. Ona sama od sebe měla silnou potřebu poskytnout jakoukoliv pomoc tam, kde to bylo třeba.

Manžel i děti mi říkají, že to mám po ní. Nejsem hloupá ani naivní, abych rozdávala hotové peníze všem, kdo mě na ulici osloví, ale také tak nějak považuji za samozřejmost pomoci nějakým způsobem lidem i jiným živým tvorům, kteří jsou na tom momentálně hůř než já.

Nejme nijak bohatá rodina. Rekonstruujeme starý dům a děti na vysoké škole, ale stokoruna, kterou já celkem dobře mohu postrádat, může jinde udělat obrovskou službu. Doufám, že když budu jednou v nouzi já, najde se někdo, kdo se mnou bude mít soucit. A hlavně doufám, že z dětí vyrostou empatičtí a soucitní lidé.

Od mala se na Vánoce těšily také proto, že se jezdí s velkým balíkem krmení do kočičího útulku a že se chodí zakládat krmení pro zvěř do lesa. Osobě si teplo domova a dobré jídlo na talíři užiji lépe, když vím, že i jinde mají díky naší skromné pomoci lepší den, snazší život.

Renicek.

Milá Renicek, myslím, že vy sama nikdy v nouzi nebudete. Vždycky tady budou vaše dobře vychované děti. Empatie a soucítění jim je díky vám určitě blízké

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s charitou, milé ženy-in?

  • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
  • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
  • Kdy jste naposledy přispěla na charitu, nebo nabídla někomu nezištně pomoc. Co vás k tomu vedlo?
  • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
  • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i o své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino

c

b

Reklama