llf.jpgFoto: Profimedia

Liu Yifei, někdy také nazývána jako Crystal Liu, je primárně čínskou herečkou, která se zahrála v mnoha populárních filmech, ale zároveň také americkou občankou. Vidět jste ji mohly například v Zakázaném království s Jackie Chanem a Jetem Li nebo ve filmu Oucast s Nicolasem Cagem. V Číně je díky své kráse a talentu známá jako „sestra z pohádky“.
 
„Herectví není jen o přijímání potlesku nebo povzbuzování lidí, ale o dodání té správné postavy publiku. A také o pocitu spokojenosti s tím, kým se na scéně stáváte. Proto se snažím více soustředit na abstraktní vlastnosti herectví a doufám, že se v průběhu času stanu ještě lepší herečkou,“ řekla v roce 2016 v rozhovoru pro Cosmopolitan Korea.

fbc.jpgFoto: Profimedia

Když jí bylo 7 let, rodiče se rozvedli a Crystal zůstala pouze s matkou. Ten stejný rok přijala matčino příjmení Liu a změnila si jméno na Liu Ximeizi. Krátce na to začala s modelingem a studiemi zpěvu, tance a hry na klavír.

Když jí bylo 11, přestěhovala se s matkou do New Yorku, kde navštěvovala střední školu Louise Pasteura. V roce 2002 se vrátila do Číny, aby se věnovala své kariéře a přijala jméno Liu Yifei. O několik týdnů později byla přijata na Performance Institute of Beijing Film Academy. Bylo jí tou dobou 15 let. Ihned po vstupu do Beijing Film Academy obdržela nabídky na role do televizních seriálů. Její první televizní role byla v The Story of a Noble Family.


 
V srpnu 2005 Liu Yifei získala nahrávací smlouvu se Sony Music Entertainment Japan. V Japonsku pak začala studovat tanec a zpěv. V červenci 2006 následně vydala první singl Mayonaka no Door.
 
Čínská herečka Liu Yifei je ztělesněním krásy. Není ani divu, že okouzlila lamače ženských srdcí z korejských dramat Song Seung Heona. Vzhledem k tomu, že se před herectvím věnovala také módě, je známou módní ikonou. Kromě toho, že se objevila v mnoha módních editoriálech, vždy byla chválena kritiky za to, co si oblékla na červený koberec.

shutterstock-1705063111.jpgFoto: Shutterstock
 Liu-Yifei.jpg
Foto: Profimedia

profimedia-0549906409.jpg
Foto: Profimedia
profimedia-0550142240.jpg
Foto: Profimedia

profimedia-0549661744.jpg
Foto: Profimedia

profimedia-0549518322.jpg
Foto: Profimedia