Máme za sebou semifinále SuperStar. V sobotu odzpívala děvčata, v neděli zase kluci. Jak to celé vypadalo a co nám Nova nabídla? V první řadě jsme měli možnost vidět show, kterou konkurenční Trosečník nenabízí ani náhodou. Ten měl být sice hitem letošního podzimu, ale hlavně kvůli nezvládnutí televize Prima v konkurenci SuperStar naprosto propadá. Pustý ostrov je nudný, když se můžeme dívat na zpívající pubescenty!

Ale ne, zcela vážně, všechno na Nově, jak se zdá, funguje lépe než dobře. Porota je uvolněná, ale přitom dělá svoji práci, baví sebe i publikum, naštěstí se nestydí ani pochválit, zkrátka najednou to všechno jde. K tomu Leoš Mareš, který jako sám zpěvák má k dění v sále rozhodně co říct. Co jste říkali na jeho sobotní Bléééé, které patřilo porotě?

A teď k soutěžícím. Mile hned z počátku překvapil samotný výběr písní. Dívky se nežinýrovaly a vybíraly písně rozmanité, takže jsme mohli slyšet nejen Lucii Bílou, ale také Britney Spears, Tinu Turner, Morcheebu... Celkem osm různých songů v podání osmi soutěžících. Viděli jste to sami, a tak je jen na vás, jak se vám která soutěžící líbila.

Jedno je ale jisté. I porota si stěžovala, že odvedené výkony nešly na 100 %. Pořád mám na paměti první ročník SuperStar v Německu, kde by bylo nemyslitelné, aby soutěžící písničky prostě odzpívaly tak, jako to předvedly v sobotu. Nejmarkantnější to asi bylo u Terezy Najdekrové, která zpívala píseň One light burning (Richie Sambora). Balada zazpívaná s lehkým úsměvem na rtech, emoce na nule. A podobně to bylo s většinou zpívajících. Prostě kde je touha vyhrát? Kde je nějaká ctižádost a schopnost prodat se? SuperStar má být produkt show byznysu, a tak by se podle toho měla děvčata chovat.

Pokud máte zájem zopakovat si jednotlivá čísla dívek, není to problém, vše najdete na internetových stránkách soutěže TADY.

Nedělní večer zahájil Leoš Mareš zmínkou, že se SuperStar stala nejsledovanější reality show v zemi, za což všem divákům poděkoval. A dál se už jelo podle obvyklého scénáře. Před každým vystoupením medailonky jednotlivých soutěžících, ve kterých jsme se např. mohli dozvědět, že Robert Daniel má rád špagety a neumí tancovat, Honzovi Křížovi říkají Malý Hamlet, Jaroslav Parči má strašnou trému, ale během zpěvu ho přejde, a na Aleše Burketa jeho „wanastovka" zbyla. A pak se zpívalo a hodnotilo.

Porota soutěžící opět nešetřila, a tak si Zbyněk Drda vyslechl, že zpívá jak za sklem akvária (Hejma), ale není žádný žabař (Klezla), zatímco Robert Daniel přenesl Ondřeje Hejmu kamsi na lázeňskou kolonádu a Jaroslav Parči zjistil, že Hejmovi přesladil kafe a Ilonu Csákovou málem uspal.

Ale naši milí porotci umějí i pochválit. Třeba Martina Ševčíka („Měl jste tam dost dobrá místa a na 17 roků jste perspektivní" - Klezla), Honzu Kříže („Zazpívals to moc dobře a citlivě a já jsem ti to věřila" - Csáková) či Romana Lasotu („Líbí se mi barva tvého hlasu a mrzí mě, že tě ta tréma tak strašně válcuje, jinak by byl tvůj výkon megamonstrozní." Csáková).

Třešničkou na dortu a sladkou tečkou večera se stalo vystoupení posledního (ale, posledního pořadím, nikoliv výkonem) soutěžícího, Davida Spilky, který zazpíval Jeden tvůj dotek (Lucie), a vysloužil si pochvalu všech tří porotců, což nebývá až tak často k slyšení.

Na závěr ještě malý výron ostrovtipu Leoše Mareše a drobná taneční kreace všech soutěžících pod taktovkou téhož (co se dá dělat, když zbývá 40 vteřin do konce pořadu, které je nutné NĚJAK zaplnit), a máme to za sebou. Teď už je vše na vás - na vás záleží, pro koho zítra soutěž skončí, a kdo bude pokračovat dál. Takže, hlasujte - a podporujte svého šerifa! :-)

Reklama