Včera se rozdávalo vysvědčení. Předpokládejme, že všude byl důvod k radosti a žádnou ratolest nemuseli hasiči snímat z kostelní věže. Dnes mají děti prázdniny. Dospělí, vyjma učitelů ovšem, do práce musí. Kdo hlídá vaše dítě dnes?

 

Mnoho dětí se dnes musí ohlídat samo. Vidím bandu dvanácti až čtrnáctiletých a byt jako válečné pole. Ovšem jak jsme zjistili, jsou i firmy, kde dostaly matky základní školou povinných dítek volno.

U nás se vedení k takovému kroku neuchýlilo, a tak jsem třeba já, protože mám službu, vzala Johanku do Prahy. V tuto chvíli tedy spolu se svoji kamarádkou z domu zvesela devastují byt. O patro výš je maminka, pro případy nejnutnější, a já jsem se svým potomkem propojena přes ICQ.

 

Některé naše redaktorky a ženská část redakce má k dispozici starší sourozence, kteří již jsou schopni ohlídat mladší a ještě nejsou povinni pracovat. To je ideální stav. Mnoho žen ovšem musí doufat ve shovívavost nadřízených a klasicky má dítko v práci s tím, že toto je obletováno kolegyněmi a kreslí po starých sjetinách. Zhruba za dvě hodiny se ovšem začne pekelně nudit.


Když jsem byla na jejich místě, čárala jsem na děrné štítky, to je ovšem dnes patrně minulost.

Jste v práci? Kdo má dohled nad vaší ratolestí? Je s vámi, vyrušuje otázkami a maluje nepřítomnému kolegovi fixou po stole? Máte pro tento případ babičku?

Reklama