Doteky léčí 

Léčivý a uklidňující účinek doteku samotného asi není třeba nijak zvlášť obhajovat. Proto jsou také odborné (i neodborné) masáže stále tolik „v kurzu“. Jsme dokonce vděční i za naprosto naivní ohmatávání a všelijaké lechtání či škrábání, které nám po celodenním shonu večer poskytne partner. Když se nad tím poctivě zamyslíme, je nám v podstatě jedno jak, ale hlavně že se nás dotýká.

 

 

Šutrem na záda 

Cožpak teprve takový odborný dotek? Ten může mít mnoho podob. A každá z nich bude jistě stát za zmínku a za vyzkoušení. Například léčivá masáž horkými lávovými kameny je velice stará příjemná metoda, jak našemu tělu dopomoci k vyrovnání krevního tlaku i urychlení metabolismu. Pomocí horkých kamenů nebo přikládáním vzácných kamenů povzbuzovali svá těla při kmenových rituálech už američtí Indiáni či staří Indové a Číňani.

 

Jak pomáhají? 

Díky celkovému rozproudění energie se při masáži horkými kameny začnou rychleji odplavovat škodlivé látky a reguluje se zadržování tekutin v těle. Masáž také posiluje imunitní systém, zmenšuje klimakterické obtíže, upravuje s trávení a blahodárně působí na nervový systém. Lávové kameny kromě své schopnosti výborně akumulovat teplo zároveň uvolňují některé anionty kovů, které přispívají k urychlení regenerace tkání.


Při masáži se používá 53 hladkých čedičových 3–10 cm velkých kamenů, které se těží v severní Číně. Masér s nimi nejprve obkrouží, prohřeje a naladí tělo. Začíná od konečků prstů u nohou, přes chodidla, ruce, záda až po šíji, takže na vašem těle nezůstane jediné neošetřené místo. Pak kameny přikládá na jednotlivé energetické dráhy. V první fázi ležíme na břiše, pak se otočíme na záda a masáž znovu postupuje od nohou k hlavě. Zakončuje se masáží obličeje.


Celá procedura zabere zhruba dvě příjemné hodiny a vyjde vás přibližně na tisícovku.

 

 

Kdy opatrně?

Masáže lávovými kameny se nedoporučují těhotným matkám, v době menstruace, při zvýšeném krevním tlaku, při onemocnění srdce, po chemoterapii ani při onemocnění lymfatických cest.

 

Kam se rozjet?

Masáž lávovými kameny si můžete vyzkoušet spolu s masáží klasickou, indickou, čokoládovou, medovou nebo třeba rašelinovými zábaly už na řadě míst v republice, například v Liberci. O tamních lázních se více dozvíte již v zítřejším vydání Ženy-in.

 

Už jste zkusili metodu léčení horkými kameny? Láká vás tato masáž?

Reklama