„Tak soudruzi! Kdo je pro, aby se program plnil na sto padesát procent?" (Všechny ruce se okamžitě zvednou.)
„A nyní!" (Okamžitě se ruce zvednou znovu.)
„Kdo chce, aby se soudružka Nováková svlékla do naha?" (Zase les rukou.)
„Tak soudruzi, STOP! Teď už jste v Kinoautomatu a tady si můžete VYBRAT!"
Nyní se po čtyřiceti letech zase vrací do kina Světozor, a to je opět plné. Možná, že je teď mezi čtenářkami některá, která jej už v tomto sále viděla. Výhodou je, že nejspíš dnes neuvidí tentýž film. I já vám mohu příběh vyprávět až skoro do konce a vy se na mě nemusíte zlobit, protože šance, že uvidíte úplně ten samý, je velmi malá. Kinoautomat, to je totiž možnost volby!
Jako v parlamentu!
Ve filmu Člověk a jeho dům se příběh pana Nováka (Miroslav Horníček) v napínavém momentě zastaví a většina hlasů rozhoduje o tom, kam bude směřovat. Varianty nenáročné situační komedie se pohybují ve společném rámci, takže
Moderování Kinoautomatu mu šlo lépe než kolovrátek Neváhej a toč! Za zmínku stojí, že Eduard Hrubeš stál před diváky jako moderátor Kinoautomatu už v roce 1971.
Bezdrátové hlasování místo kabelů
V předsálí dostanete za doklad s fotografií nebo za zálohu 200 Kč malé bezdrátové hlasovací zařízení a pak už se řídíte pokyny moderátora. Před čtyřiceti lety to bez drátů nešlo. Diváci měli k sedadlu připevněné kabely. Na jedné straně končily dvěma tlačítky a na druhé straně byly vedeny do zákulisí, kde hlasy počítač (tehdy stroj, který by zaplnil i větší garsoniéru) vyhodnotil.
Elita šedesátých let
Dcera Radúze Činčery, dokumentární režisérka Alena Činčerová, vzpomíná na vyprávění svého otce kolem světové premiéry Kinoautomatu na výstavě EXPO ‘67 v Montrealu: „Pan Horníček tehdy neuměl ani slovo anglicky, a celý jevištní part se proto během několika týdnů naučil jen jako soustavu zvuků, kterým však pranic nerozuměl. Táta vyprávěl, že až do okamžiku, kdy Horníček poprvé vylezl před lidi, kteří se opravdu smáli v místě, kde tušil, že by se měli smát, tak vůbec nevěřil, že jeho angličtina může fungovat. A ona opravdu fungovala,“ vysvětluje Alena Činčerová.
Více o tvůrcích zde
O projektu Kinoautomat tady: www.kinoautomat.cz
Pokud máte čas, určitě na film ještě zajděte. Možnost rozhodovat láká. A i kdyby ne, ta projížďka starou černobílou Prahou za to stojí i bez hlasování! Vlastně celý film. Kinoautomat bude promítán od 29. května po dobu 21 dní v kině Světozor.
Nový komentář
Komentáře
dostanete za doklad s fotografií nebo za zálohu 200 Kč