Léto a sport k sobě patří a vedle oblíbeného běhu je mnoho z nás, kdo vyráží na výlety na kolech. K tomu přispívá stále lepší a lepší síť cyklostezek, které zvládnou i ti méně zdatní cyklisté. Ať už jste super bikerka, která skoro nesleze z kola nebo jen nadšená cykloturistka, která má ráda jízdu na kole, pak vás určitě zajímají speciální kalhoty na kolo, bez kterých se většina z vás neobejde. Díky kalhotám, které se opravdu vyplatí vybírat dobře, se budete při jízdě cítit komfortně.

Na naši výzvu reagovalo 356 milovnic jízdy na kole a my jsme vybrali tyto testující:

  • Bogape
  • Magic 11
  • Irenajak
  • Hhranolka
  • SilvieŠ

Jakmile nám nyní dorazí kalhoty do redakce, rozešleme je testujícím ženám a těšíme se na jejich recenze. S výsledkem testování vás určitě seznámíme, vše se dočtete v rubrice Testy.

Testujeme tyto typy 3 kalhot a jednu cyklistickou sukni, podívejte se, jak hezky vypadají a jaké jsou jejich benefity. Je samozřejmostí, že volné kalhoty a sukně má vnitřní boxerky a speciální cyklistickou bezešvou vložku (ta brání otlakům od sedla), stejně jako elastické modely, které mají tuto vložku všitou napřímo. Jaké se vám líbí?

NEZAPOMEŇTE! ZÁKLADNÍ PRAVIDLO: VŽDY NAOSTRO!

Pod kalhoty s cyklovložkou se spodní prádlo nenosí. Vyhnete se tak nepříjemným otlačeninám a odřeninám od přehybů švů. Navíc eliminujete riziko, že se vám vaše drahocenné pozadí zapaří a chytnete “vlka“. A ano, cyklokalhoty je třeba po každém delším použití vyprat. Více informací naleznete zde. 


Těšíme se na vaše recenze a že vám pro letní sezónu uděláme se značkou Craft radost. Mít kvalitní kalhoty na kolo se vyplatí a je dobré mít nejen funkční model, ale také v něm vypadat stylově.

Reklama