Znáte to z reklamy: missky v plavkách se rozcvičují, vesele po sobě cákají vodou a rozbíhají se, aby jejich štíhlá těla propagovala minerálku. Sedíte u televize a možná se ptáte, kolik taková misska může ve skutečnosti uběhnout kilometrů? Teď to můžete snadno zjistit – televizní iluze se stává realitou a vy můžete běžet s nimi!

Šest finalistek Miss České republiky se rozhodlo zúčastnit pětikilometrového závodu Adidas Běh pro ženy, který se v rámci Mattoni Grand Prix poběží v neděli 11. září centrem Prahy.
„Sportuji od dětských let a běhám ráda, chci proto využít této skvělé příležitosti,“ těší se Lucie Váchová, Miss ČR 2003.

Soutěžní závod pro ženy všech věkových kategorií na 5 kilometrů se letos koná potřetí v historii. Organizátoři z Prague International Marathon doufají, že dodají odvahu více ženám zaběhat si v závodě, který nabízí rychlou a zároveň malebnou trať v centru Prahy.
„Těším se, že poznám Prahu z jiné perspektivy. Možná ale přeci jen kus půjdu, abych si to pořádně užila,“ připouští Markéta Svobodná, 2. Vicemiss ČR 2000. Spolu s ní poběží také Edita Hortová, 2. Vicemiss ČR 2004, Lenka Taussigová, Miss sympatie 2002, či Lucie Králová, Miss ČR 2005.

Běh je určen všem dívkám a ženám starším 15 let, maminkám i babičkám, tedy všem ženám, které chtějí udělat něco pro svou kondici a strávit příjemnou neděli s přáteli, známými či se svou rodinou. Na 5 km dlouhé trati má každá ze zúčastněných závodnic možnost změřit své síly sama se sebou, ale také porovnat svůj výkon s časy profesionálních světových atletek.

Mattoni Grand Prix také spolupracuje s Centrem Paraple a sbírkou na pomoc lidem ochrnutým po poranění míchy. Celý seriál běhů Prague International Marathon je pak pevně spjat s projektem Strom života, který uskutečňuje společně s Nadací partnerství a jež je zaměřen na výsadbu nových stromů v České republice.
„Ráda spojím příjemné s užitečným a udělám něco pro sebe, své tělo, a zároveň podpořím dobrou věc,“ zdůrazňuje charitativní podtext akce Daniela Frantzová, čtvrtá na letošní Miss ČR.

Na Adidas Běh pro ženy se zájemci mohou zaregistrovat do 6. 9. zasláním vyplněné přihlášky na marathon@pim.cz nebo osobně v Maratonském Expu v Praze na Můstku. Expo je otevřeno od 7. 9. od 10 do 20 hodin, v sobotu do 22 hodin.

Zároveň s tím si zde můžete vyzvednout startovní tašku, tričko, maratonský magazín, čip a oficiální startovní číslo spolu s kupony na slevy od společností Adidas, Hervis a Staropramen. Každá žena dostane navíc jako bonus originální tričko Adidas. Během Mattoni Grand Prix budou slosována všechna startovní čísla a na jednoho z běžců čeká motocykl Yamaha. Podrobné informace k soutěžím a závodu najdete na adrese http://zeny.pim.cz.

Pro maminky a jejich děti bude v neděli připraven dětský koutek, kde děti po celé dopoledne najdou spoustu zábavy. Před závodem se ženy budou moci rozcvičit během Aerobik rozcvičky.

Start je v 10:00 na Staroměstském náměstí, cíl je na stejném místě.

Dejte si závod sama se sebou nebo se svými přítelkyněmi a dokažte jim, že na to máte! A když to nevyjde, nic se neděje.
„Někdo přece musí doběhnout poslední,“ plánuje Michaela Wostlová, Vicemiss ČR 2004.

Reklama