Valentino končí s módou. „Móda je mrtvá," prohlásil pateticky. Tak proč s tím nesekl rovnou a nešel od válu? napadne mě. Proč se tak teatrálně loučil bombastickou přehlídkou? Chce snad, aby ho znalci módy, hvězdy, modelky a vůbec všichni, kteří se kolem světa hadříků, barev a emocí pohybují, přemlouvali?

Mistře, bez vás to už nebude ono, bez vás móda opravdu zemře a vůbec, kdo bude oblékat filmové hvězdy k Oscarům, Glóbům a  všem těm slavným premiérám a festivalům?"

Valentino byl" opravdu jedním z nejuznávanějších návrhářů bohatých a slavných. V jeho šatech se vdávala Jacqueline Kennedy za Aristotela Onassise, v jeho šatech se už léta hrdě procházejí hvězdy po červeném koberci, a právem obsazují nejvyšší příčky anket.V čem spočívá kouzlo Valentinových toalet?

Jeho šaty dokážou dokonale zvýraznit ženskou siluetu a půvab, a přitom být střihově prosté a elegantní.

Valentino o sobě říká: Navrhuji pro romantické lidi." Když se podívám na jeho poslední přehlídku, musím mu dát za pravdu. Modelky jako by se vznášely nad vodní hladinou a vy vnímáte jen šustot hedvábí a lehký vánek šifónů. Záplava květů, něžné barvy, nadýchané materiály, krajky, vlečky. Ženskost něha, elegance.
Mně osobně nejvíc okouzlily černé šaty s terčíky, které mi připomínají lékořicové hady.
A vám?

Vybrala byste si nějaký model?
Čím vás oslovil?
V čem si myslíte, že tkví kouzlo Valentinových modelů?
Nebo vám jeho móda nic neříká?

  
Reklama