„Věříte v Boha? Ne, vždyť ho nikdy nikdo neviděl. Já Vaši p... taky nikdy neviděl a věřim, že ju máte." To je první věc, která mě napadne, když mi někdo položí otázku, jestli věřím v Boha :-)

 Tak jednoduché to ale samozřejmě není... Věřím ve svou intuici, jakýsi ženský 6. smysl, o kterém se ne neprávem mluví. Věřím ve své schopnosti a dovednosti - že se dokážu o sebe a své blízké postarat. Ale také věřím v NĚCO, a celý život se snažím přijít na to, co to je.

A myslím, že tak to má většina z nás. Pomáhá nám TO v těžkých životních situacích, při složitých rozhodnutích (jestli si mám koupit tyto červené sandály nebo raději tu bílou kabelku vzadu :-))... Když se nám něco nedaří a selhávají všechny ostatní  „mechanismy", které nám pomáhají situaci přeprat, upínáme se k TOMU čím dál víc. A kdo tvrdí, že v nic nevěří, možná si to jen nechce přiznat.

Lidé na celém světě odpradávna v něco věřili a moc bych se divila, kdyby tomu tak dnes nebylo. Jen to má prostě jinou formu a způsob vyjádření. Já osobně si myslím, že není důležité chodit pravidelně do kostela, dodržovat ramadán či se vykoupat ve Žluté řece. Důležité je mít srdce na správném místě, mít určitou pokoru, vážit si života a vychovávat tak i své děti. Protože nikdy nevíme, kdo jednou bude věřit v nás.

Brenda Volšová

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnes si celý den budeme povídat o tom, v co věříte. Své názory, příběhy, postřehy či vlastní zkušenosti, které můžete doplnit i fotkou, posílejte na e-mail, který už dobře znáte

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a na ty nejzajímavější už tradičně čeká odměna.

Reklama