Ženy se zprvu těší na roli matky, a když děti odrostou, jsou to vnoučata, která dělají život veselejší. A právě babičky jsou v dnešní době velmi ceněné zboží. Ovšem nesmí se jejich dobroty zneužívat. „Podala jsem jim prst a utrhli mi celou ruku,“ říká Milada, která je místo šťastné babičky zničenou chůvou, což se jí samozřejmě nelíbí.

womanMilada se velmi těšila na příchod vnoučka. Její jediný syn dlouho se založením rodiny otálel, když v zimě přišel na svět Jakoubek, těšila se, jak si ho bude coby babička užívat. Nadšení jí ovšem po pár týdnech přešlo. „Zprvu jsem byla ráda, že mi snacha půjčuje malého tak často. Jenže jsem netušila, že moje ochota a dobrosrdečnost mě zažene do kouta,“ popisuje Milada. Mladí si z ní totiž udělali regulérní chůvu. To jim samozřejmě naprosto vyhovuje, mají spoustu volného času a nemusí platit za hlídání horentní sumy. Tato pohodlnost se ovšem nelíbí Miladě. Synovi to řekla, ale ten to nepochopil a urazil se. „Řekla jsem mu, že Kubíčka miluju, ráda s ním trávím čas, ale potřebuju čas i pro sebe. On se naštval, nemluvil se mnou a vnoučka mi nepůjčoval. Hrozně mě to mrzelo. Raději jsem se omluvila a couvla. Nechci ztratit své jediné dítě a vnouče. Nepopírám, že mě trápí, že kdykoliv mladí zavolají, musím být po ruce a nezajímá je, jestli už něco mám.“ Dodává na závěr Milada.

Mohlo by vás zajímat:


Názor odborníka

Petr Josífek, psycholog a psychoterapeut

„Toto je bohužel velmi častý jev. Mladé rodiny zneužívají prarodiče coby hlídací službu. Toto nastavení ale není férové. Obětavou babičku je třeba brát jako dar. Je dobré si stanovit nějaká pravidla, mantinely, které se budou dodržovat. To sice Milada udělala, ale zároveň na jejich dodržování důsledně netrvala a naopak je vlastně odvolala. Kdyby ve svém rozhodnutí setrvala, syn by se jistě brzy ozval. Miladina rodina očividně její pomoc potřebuje. Určitě bych Miladě doporučila, aby si se synem a snachou sedla a v klidu danou situaci znovu probrala. Věřím, že najdou společné řešení a mladí pochopí Miladinu situaci a ona bude mít více osobní prostor, po kterém tolik touží.“

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama