Tentokrát tu máme kočičího miláčka. Kde všude spí a jak se na to dívá jeho panička? O tom se dočtete v příspěvku, ketrý nám poslala čtenářka s nickem Kokoska a my jí děkujeme

Na téma, kde spí naši miláčci, bych mohla psát klidně celý den. Když byl náš kocour ještě malé koťátko, naivně jsme si mysleli, že bude spát v molitanové boudě pro kočky, kterou jsme mu v dobré víře k tomuto účelu koupili. Nestalo se tak.

Stejně jako si drápy dodnes nebrousí na sloupu navíc s kuličkou na hraní, a raději si užívá ničení našeho gauče a křesel, což se mu úspěšně daří. Ovšem co bychom všechno pro našeho miláčka neobětovali J. V zimě nejraději spí na topení, a když se na něj natáhne, tak se občas bojím, aby během snění nespadl. Což mi připomíná kočku mojí kamarádky, která se ráda doslova opéká na kachličkách před krbem.

Jinak samozřejmě spí s námi v posteli – nejraději má čisté vyprané povlečení (ale i jiné čisté oblečení), často ani nestihnu pořádně natáhnout prostěradlo a on už na něm leží. A když má chuť, spí i se mnou, nejraději si lehne na nohy a pak se ráno nemůžu pohnout, jak jsem rozlámaná.

Takový šestikilový kocour není žádné peříčko. Další obvyklé místo, kde ho můžete zastihnout, je skříň. Pokud si nedáte pozor a necháte na chvíli otevřenou skříň s oblečením – za chvíli je oblečení vyhrabané na zemi a ve skříni jeden velice spokojený domácí mazlíček.

Obvykle se ale během dne přemisťuje z jednoho rohu pokoje do druhého, pak pod postel, na postel, na křeslo, na stůl, pokud je zapnutá lampička, která hřeje, když chce upoutat pozornost, tak si lehne na noviny nebo na klávesnici počítače.

A přestože náš miláček je pokojový, tak se občas podívá i ven a v tom případě využije vyhřátou zem v zahrádce, kam si lehne a následně také vyválí a náramně si to užívá. No…ale pod autem spí občas také, protože ho tam nikdo neruší, sice potom „voní“ benzínem, ale už je to tak trochu morous a hledá ve stáří hlavně klid. Sice to není pravý Mikeš ani kocour v botách, vynalézavý je ale dost.

Kokoska

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

S kočkami mám zkušenosti minimální, ale je pravda, že se dokáží uvelebit na neuvěřitelných místech.

Kde spí váš kočičí, psí, ptačí nebo jiný mazlíček? Napište nám, „trumfujte se“, jaká netradiční místa si zabírá pro svůj odpočinek? Jste tolerantní, nebo mu vymezujete jen určité místo? Co byste mu nikdy nedovolila a naopak? Kam až svého mazlíčka pustíte? Napište nám na dnešní téma, je jen vaše a vašich zvířecích mazlíčků

redakce@zena-in.cz

 

Reklama