K dnešnímu tématu mě inspirovaly fotky těchto luxusních bud pro psy. Ony to sice nejsou boudy v pravém slova smyslu, ale rezidence, ke kterým nejsou psi přivázáni řetězem, ale stejně jsou to boudy.

Koloniální styl

Jak se vám líbí bouda v koloniálním stylu?

Karavan

Bouda - karavan se hodí do interiéru

Vila

V této luxusní vile bydlí mazlíček Paris Hilton

Takto vypadá interiér

Takto vypadá interiér

Ač jsou to nesporně vystylovaná obydlí, nedokážu si představit, že by v něčem takovém bydlel můj pes.

Ale když se nad tím tak zamyslím, ani doma nemá stálé místo, kde by spal. Ač má svůj pelíšek, lehne si do něj většinou jen v případě, že je pokárán, nebo když trucuje. Jinak má dvě oblíbená místa. Pod jídelním stolem a u dveří na balkon. První místo je celkem logické. Stůl mu poskytuje přístřešek a pocit bezpečí, a že je u zdroje něčeho dobrého, také není k zahození.

Dveře na balkon mu dopřávají chládek, protože pod nimi neustále proudí vzduch. Má hustý kožich a teplota, která vyhovuje lidem, je pro něj zřejmě moc vysoká. V létě, kdy z balkonu sálá horko, stávají se jeho útočištěm dveře vchodové. Náš pes je prostě dveřník.

Ač lehává převážně na tvrdém povrchu, určitě by nepohrdl postelí. Když necháme náhodou otevřené dveře do ložnice, okamžitě toho využije a vyšlape si pelech na rozhraní obou polštářů. Ale to se stává zcela výjimečně a spíš náhodou. Pes podle mého do postele nepatří.

Vzpomněla jsem si na slova chovatelky, od níž jsme Alwina kupovali. Ta nechávala Mimi (jeho matku) spát v posteli v případě, že hodlala převlékat povlečení. Také řešení, jde jen o to, jestli v tom pak pes nemá zmatek, když ho pak z postele vykážete.

Jaký na to máte názor? Spí s vámi pes v posteli? Má nějaké stále místo, nebo putuje po bytě? Máte psa v boudě nebo v kotci? Kdy ho pouštíte do bytu? A co vaše kočka? Kde leží nejraději? Má nějaké kuriózní místo? Napište nám o postýlkách a oblíbených stanovištích svých čtyřnohých miláčků. Pošlete nám třeba foto, kde spí.

Na vaše psané i fotografické příspěvky se budeme těšit na

redakce@zena-in.cz

A co dostane autorka oceněného příspěvku? Tento kosmetický balíček od Dermacolu

cena

Reklama