Víte, která část našeho těla ovlivňuje nejvíc imunitu a kde probíhají největší boje proti “zlým” bakteriím? Kdo tvrdí, že imunitní systém sídlí ve střevech, má pravdu. Ve střevech vzniká až 70 % naší obranyschopnosti. Jak to tam funguje?

Bion3

Střevní mikroflóru přirozeně osidlují různorodé bakterie a kvasinky, říkejme jim „přátelské”, které mají za úkol bránit nadměrnému množení patogenů a infekcí, tedy nepřátele lidského těla, a neustále nad nimi udržovat převahu. Přátelské bakterie také podporují trávení potravy a pomáhají z ní uvolňovat a vstřebávat vitaminy a minerální látky potřebné pro správnou činnost těla. Přátelských bakterií žije ve střevech 400-500 druhů a společně váží kolem jednoho kilogramu. Patří mezi ně například kultury mléčného kvašení rodu lactobacillus nebo bifidobacteria.

„Přátelské” probiotické bakterie jsou ale velmi citlivé na naše chování, stravu a návyky. Ničí je špatné stravovací návyky, kouření a nadměrná konzumace alkoholu a i některé nemoci a léky - nejčastěji antibiotika, které kromě patogenů a infekcí ničí i přátelské bakterie. Působením těchto vlivů se množství dobrých bakterií zmenšuje a tak mají patogeny šanci na větší množení.

Bion3

Aby se tyto negativní vlivy vyvážily a střevní mikroflóra se dostala zpět do rovnováhy, je nutné do těla probiotické bakterie doplňovat. Zařaďme tedy do jídelníčku stravu, která kultury mléčného kvašení obsahuje – živé jogurty, kefíry nebo doplňky stravy s obsahem těchto prospěšných probiotických kultur. Obnovení střevní mikroflóry je postupný proces a vyžaduje pravidelnost. Kultury mléčného kvašení je k zaznamenání nějakých výsledků nutné doplňovat každý den po dobu zhruba jednoho měsíce. Více o kulturách mléčného kvašení a jejich vlivu na organismus na www.bion3.cz

Bion3

Reklama