ce1.jpg

Možná je to překvapivé, ale vyšší vlhkost můžete doma objevit i tam, kde byste ji nečekali. Přitom je snadné jí předejít. Stačí vědět, kde a za jakých podmínek se bude chtít vetřít do vaší domácnosti.

Koupelna

ce2.jpg

Ukázkovým příkladem vysoké vlhkosti v místnosti je rozhodně koupelna. Každodenní sprchy a koupele přímo zaplaví celou místnost párou a kapky vody se usazují všude, kde je to možné. Naleznete je na oknech, zrcadlech i stěnách sprchového koutu. Veliký podíl na vysoké vlhkosti nese i koupání, mytí a praní. Funguje okamžité intenzivní větrání. V případě, že nestačí, můžete použít novou generaci pohlcovačů, která je vytvořena pro velkou nárazovou vlhkost. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA pracuje okamžitě a již po 6 hodinách uvidíte první výsledky. Byl vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti a jeho široké otvory se speciálním tvarem a sklonem zvyšují výkon pohlcování vlhkosti.

Kuchyně

ce3.jpg

Víte, že nepříjemné prostředí může vlivem vysoké vlhkosti vznikat i v kuchyni? Rychlovarná konvice přímo vysílá do okolí veliké množství páry. Největším nositelem vlhkosti v této místnosti je samozřejmě vaření. A pokud má vaše digestoř svá nejlepší léta za sebou, nezvládne vysát tolik páry jako dříve, zůstává v kuchyni vzduch nasycený vodními parami. Jak si s touto nepříjemností poradit? Můžete otírat linku suchým ručníkem, vařit s pokličkami, zajistit lepší výkon digestoře, nebo intenzivně větrat.

Když tato opatření nedostačují, umístěte třeba na parapet pohlcovač vlhkosti.
Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° funguje obdobně jako pohlcovač do koupelny. Nepotřebuje žádnou elektrickou přípojku ani baterie. Vlhkost pohlcují speciální tablety, které ji přeměňují v tekutinu. Aerodynamický tvar přístroje umožňuje 360° cirkulaci vzduchu a tím maximální absorpci vlhkosti.

ce4.jpg

Tableta vydrží 1-2 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti. Následně ji pak můžete vyměnit za novou. Speciální tablety navíc eliminují zatuchlý zápach a díky esenciálním olejům prostor provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní. Přístroje jsou navíc vyrobeny z ekologicky šetrného materiálu, který umožňuje recyklaci.

Ložnice

ce5.jpg

Je to možná překvapivé, ale i v ložnicích, zejména v těch menších, můžeme pozorovat zvýšenou vzdušnou vlhkost. Jak je to možné? Při spánku se dýcháním a pocením dostává do okolí více vlhkosti, která pak nemá kam uniknout. Můžeme to pozorovat například v rozích oken, která jsou orosená. Řešením je větrání, nebo 620f5ef51dbebobrazek.jpgpoužití pohlcovače vlhkosti.

Pohlcovač vzduchu Ceresit Pearl je vhodný pro menší místnosti a díky technologii 2 v 1 kontroluje vlhkost a neutralizuje nepříjemný zápach. Stejně jako ostatní pohlcovače vlhkosti Ceresit ani tento nespotřebovává elektrickou energii a je tak naprosto tichý. Použití je jednoduché a rychlé, takže vám jeho zprovoznění nezabere ani několik minut. Tento malý pomocník je také vhodný například do předsíně, kde většinou usychají mokré boty od sněhu či deště, a vzniká tak vlhkost i nepříjemný zápach. V případě, že je prostor ložnice větší, využijte Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°.

Garáž či dílna

blobid0.jpg

Mrkněte občas také drahé polovičce do garáže nebo do dílny. Pokud zde parkujete mokré nebo zasněžené auto, uchytí se brzy vlhkost i zde. V dílně se zase velmi málo větrá.  Důsledkem bude plíseň ve skulinkách nebo za ponkem. Zde většinou větrání nestačí, nenápadný pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° se jistě na nějakou tu poličku v garáži vejde. Natáhne do sebe drobné kapky, které by se usadily v rozích nebo za skříňkami a bude udržovat vlhkost na optimální úrovni.

Půda
Ovšem největší problém se zatuchlinou, plísněmi a nadměrně vysokou vlhkostí vždy budete mít v těch prostorách, které se větrají opravdu špatně a většinou se nevytápějí. Patří mezi ně například půda. Jak poznat, že se tato nepříjemnost týká i vás? Jedním z prvních příznaků vlhkosti je zatuchlina, vlhké zdi a plísně. Proto je vhodný Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA. Pohlcuje i větší množství vlhkosti a zápachu.

Už se u vás začala plíseň objevovat? Je potřeba okamžitě zamezit jejímu šíření. Podívejte se na video

Ceresit Stop Plísni  vás spolehlivě zbaví nečistot, plísní i bakterií. Stačí nastříkat na postižené místo, nechat chvíli působit a pak umýt.

Udržujte svoji domácnost zdravou. Někdy stačí opravdu málo.