Kde (jestli vůbec) udělali rodiče chybu?

Začnu od začátku, to bývá nejlepší.
Mám maminku, tatínka, sestru a bratra. Troufám si říct, že já i sestra jsme úplně normální (zdravě švihlé) mladé holky, sestra nedávno úspěšně zakončila vš studium, já se po gymplu zapojila do prac. procesu. Proto je mi záhadou, proč z bratra vyrostlo to, co z něj vyrostlo…

Je o 8 let mladší, takže ano, je trochu rozmazlený, ale nechápu, kde se v něm bere to ošklivé chování k celé rodině. Nic mu není svaté. Do školy chodí, jak se mu zrovna chce, omluvenky si píše sám, neváží si lidí, natož věcí. Krade...

A krade i doma.
Lže, neustále, nevěřím mu už ani nos mezi očima. Celá rodina si zamykáme své pokoje, nesmíme nikde nic nechat ležet, jinak to během chvíle zmizí. Není před ním uchráněno ani jídlo a pití v lednici či v mrazáku. Bratr bere všechno.

Mimochodem, letos mu bylo 19 let. Naši si s ním nevědí rady, nepomáhá napomenutí, domácí vězení, snížení či odebrání kapesného, výchovný pohlavek (dříve, když byl mladší). Nenechá si v ničem poradit, vše si dělá po svém (mražené knedlíky, které se mají 15 minut vařit ve vodě, ohřívá nad pařákem… vždyť to ani nemůže být dobré, brrrrr).

Ve škole už stačil dostat třídní i ředitelskou důtku a je podmínečně vyloučen. Před domem mám zaparkované auto. Zatím se s ním nestalo, ale před týdnem jsem na kapotě našla típlého cigaretového vajgla. Chvíli před tím přišel bratr domů.

Co udělá příště? Rozbije mi přední okno? Měla bych se odstěhovat… Nechci ale nechat taťku doma s bratrem, mám strach, aby se něco nestalo. Mamka je služebně mimo republiku a sestra se zavčasu odstěhovala k příteli.

Nevím, kde se stala chyba…
Svým dílem k tomu jistě přispěla výchova rodičů, ale vliv „divných“ přátel také není zanedbatelný. A bratr k podivným individuím vždy tíhl.

Přidám jednu historku, který se stala minulý rok (jinak bych totiž o něm mohla psát třeba týden a ještě by nebyl konec). Přišla jsem z práce domů a bratr myl nádobí. Ale protože jsem jím umyté nádobí musela vždycky přemývat (zůstávaly tam zbytky jídel, že se z talířů krásně dalo poznat, co se z nich jedlo), požádala jsem ho, aby s mytím přestal, že to dodělám. Místo aby byl rád, že může vypadnout ven za kámošema, neuvěřitelně se naštval a začal mi nadávat, že ho nenechám nic udělat, že přece umí umýt nádobí a tak. Pak se ke mně postavil a začal, že mě zmlátí.

Tak jsem odvětila, co si to dovoluje a ať se uklidní, načeš pěstí několikrát udeřil do nástěnné kuchyňské váhy, kterou rozmlátil na padrť. Pořezal si ruku, 2x s ní šáhl do vody s jarem a protože zjistil, že ho to pálí, nechal nádobí nádobím a vypadl z baráku pryč. Naskakuje mi husí kůže ještě teď, když si na to jenom vzpomenu.

Mějte hezký den a hodné děti, benynka

Díky, benynko, držím palce... A posílám jednu mimosoutěžní knížku pro rozptýlení...

Napište benynce své komentáře. Kde myslíte, že je chyba?

Reklama