Říká se, že po dvacítce se objevují první vrásky na čele, po třicítce na očních víčkách, o deset později přibývají další pod očima, po padesátce se vrásky usazují mezi rty a nosem a později mají své trvalé místo i pod rty a na bradě. Snižování elasticity pleti a tvorba vrásek je přirozeným procesem, kterým prochází každý.

Ale zatímco u mužů jsou považovány za symbol moudrosti a vyzrálosti, u žen jsou vnímány jako jednoznačná známka stárnutí a vada na kráse. Náš obraz v zrcadle odráží, jak žijeme. Příčné vrásky na čele ukazují, jak moc používáme mozek: čím víc ho přetěžujeme, tím hlouběji se do čela zarývají. Svislé vrásky mezi obočím prozrazují přílišné soustředění. K půlměsíčkům pod očima máme sklon především proto, že síla pokožky kolem očí je oproti jiným částem obličeje čtvrtinová, a také signalizují, nakolik dáváme zabrat ledvinám. Emoce přidělávají vějířky u vnějších koutků očí, a to někdy už velmi brzy. Sice se jim říká vrásky smíchu, ale prohlubují se spíš tehdy, když máme dlouhodobě trápení a starosti. Hloubka a tvar linií sjíždějících od nosních křídel ke koutkům rtů jsou víceméně dědictvím po předcích, ale s věkem se stávají stále znatelnějšími. Nad horním rtem jsou nevítanou ozdobou krátké svislé vrásky, odrážející úbytek nedostatek ženských hormonů. Symetricky jako dvojčata vystupují vrásky u koutků rtů, signalizují mimo jiné vyčerpaná játra a slezinu. Vrásky na krku ukazují nejen na věk, ale i na to, že nejspíš máme problémy spojené s látkovou výměnou a že je nejvyšší čas objednat se na vyšetření štítné žlázy. Na vzniku vrásek se podepisují i vnější vlivy.

EFFFI

Jak přirozeně eliminovat vrásky?

Běh času sice neovlivníme, ale úpravou životního stylu a podpůrnými prostředky můžeme stárnutí pleti podstatně oddálit. Jako mimořádně účinné se ukázaly emulze z řady EFFFI, barevně odlišené podle toho, na kterou část těla jsou zacílené. K sestavení originálních receptur využil známý český lékař MUDr. Ondřej Toman své poznatky tradiční čínské i západní medicíny a založil je na kombinaci tří účinných látek.“Emulzeurčené na péči o pokožku jsou efektivní, přesně zaměřenou a cílenou pomocí, bez nežádoucích vedlejších účinků. Obsahují v základu přírodní rostlinný olej a extrakty či výtažky z bylin. Testy na přítomnost těžkých kovů vykázaly výbornou kožní snášenlivost. Na ošetření stárnoucí pleti je ideální kombinace zlaté (gold EXCLUSIVE) a fialové (purple) emulze. Působí zejména proti příčině vzniku a rozvoje vrásek. Díky přirozené elasticitě kůže a účinným látkám v emulzích se již vzniklé vrásky přestanou dále prohlubovat – neříkám, že zmizí. Ale rozhodně se částečně vyhladí a omezí se vznik a rozvoj nových. Aplikace těchto podpůrných přípravků je velmi jednoduchá, navíc se vstřebávají během dvou minut“….komentuje kosmetička Martina Poláková z teplického Sanatoria EUROPA.

EFFFI

Základem zlaté emulze je složka hadího jedu omezující kontrakce mimických svalů, dále avokádový a jojobový olej, liposomy a kyselina hyaluronová. Jedním z efektů jejich vzájemného působení je vypnutí kůže, čímž dochází ke změně reliéfu povrchových žilek a podkožních tkání. Díky tomu přípravek výrazně přispívá i ke zmenšení otoků, váčků a kruhů pod očima. Nanášíme jej na problematické partie dvakrát denně, jak dlouho chceme. Po měsíci je dobré prostřídat zlatou s fialovou emulzí EFFFI purple, která dosažený efekt na vyhlazení vrásek udrží. Kůže je pak viditelně vláčnější, zregenerují se její povrchové vrstvy a zhojí se drobná poškození. Sama o sobě je fialová emulze skvělým pomocníkem v péči o vysušenou pokožku, pigmentové skvrny, červené žilky i další kožní problémy, např. lupénku, atopický ekzém a plísňová onemocnění kůže. Pokud od začátku zvolíme kombinaci s fialovou emulzí, pak nanášíme fialovou ráno a zlatou na noc: „Kombinace obou dodává přes den i v noci pokožce přesně to, co potřebuje. Účinnost je mimořádná a pro řadu žen překvapivá,“ dodává kosmetička Poláková.

Reklama