Hezký odpočinkový den pod mrakem.

Kde se nejradši koupu? Už jsem otestovala mnohé varianty koupání a konečný závěr je tento: když se chci „smažit“, volím variantu malého vesnického koupaliště poblíž Ostravy s čisťounkou a studenou vodou, zaplatím xy Kč, ale vím, že tam můžu nechat věci ležet na ručníku a nic se mi neztratí - chybí anonymita velkoměsta. Bývá tam sice divoko, kluci skáčou rádi s velkým efektem do vody, ale na osvěžení mezi opalováním to stačí. Jsou tam i stánky s jídlem a pitím, takže smrt z hladu nehrozí, ale málokdy jsem tam tak dlouho, abych nevydržela s vlastními zásobami z domu.

Když si chci dobře zaplavat, nejlepší variantou je přehrada, v mém případě oblíbená Harta s čistou vodou a naprostým klidem uprostřed vodní pláně (což se ne vždy dá říci o břehu samém).

nm

Jen kdyby ji tak šlo přestěhovat trochu blíž a lehce zcivilizovat. Člověk si musí přivézt veškerý proviant a pití a odskočit si chodí „do přírody“. Zase   se tu neplatí za vstup ani parkovné. Prostě všechno má své pro a proti a záleží jen na mně, co v daný okamžik preferuju.

Velké aquaparky jsem taky navštívila, vyhovuje mi to na dovolené, jako zpestření  smažení se např. na pláži. Letos jsem navštívila i termálko, ale to mi přijde výhodnější v zimě, venku mráz a já se rochním v teplíčku, v létě mám radši „chladnější vody“. Pětatřicítky letošního léta trávím na vesnickém koupališťátku s vlastním odvozem (na kole) a poctivě se těším na září - na pláž. Foto je z výletu k Hartě, když zrovna nebylo na koupání.

Zdravím, monkee

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Monkee, přehrada je krásná. Zdalipak je na jejím dně taky nějaký ten soudek s biologickým materiálem? Simona

A kde se koupete vy, milé čtenářky? Pište, čeká tu na vás kniha Ireny Fuchsové s věnováním, odličovač voděodolného make-upu od Dermacolu a zhušťovač vlasů od Avonu. Adresa:

redakce@zena-in.cz

Reklama