Do restaurace Na Pekárně, kterou si v roce 2011 otevřel uznávaný českých šéfkuchař Václav Frič, jsme se chystali už dlouho. Vzhledem k tomu, že ji najdete v Čakovičkách u Prahy, což máme celkem z ruky, tak nám uskutečnění plánu trvalo...

 

Na Pekárně

Ale konečně. Když jsme se vraceli z dovolené v Holandsku, tak jsme měli Pekárnu téměř po cestě. Jasné znamení!!

Na Pekárně

Oproti doporučení na webovkách restaurace Na Pekárně, jsme si nerezervovali předem místo. Vy to však určitě udělejte. Přijeli jsme v neděli, kolem třetí hodiny a restaurace byla opravdu plná. Naštěstí nás k sobě vzali dva cyklisté, kteří seděli sami venku u velkého stolu.

Miluji restaurace, kde nemusím v jídelním lístku listovat hodinu. Nedělní nabídka byla vypsána prostě a jasně na tabuli. Nic více, nic méně. U stolu nás přivítal samotný šéf, Václav Frič. Byla jsem v sedmém nebi. Bavil se s námi, ale i se všemi ostatními hosty jako se starými známými. Přednesl nám denní nabídku, která byla především, vzhledem k sezoně, chřestová.

Měli jsme jasno hned. Každý si vybral, na co měl chuť, a pro děti jsme objednali „malou“ svíčkovou. Potěšily i takové maličkosti jako to, že pana Friče, dříve než jsme stihli vyslovit přání, napadlo, že dětská svíčková bude asi bez brusinek. :-)

Na Pekárně

Abychom se nemuseli omezovat ve výběru, musela jsem se projet do bankomatu, který je v blízkých Neratovicích, asi pět kilometrů. Na Pekárně totiž berou pouze hotovost, takže až si budete plánovat výlet, tak nezapomeňte peníze.

Manžel do bankomatu nejel, protože nutně potřeboval ochutnat výborné pivo, které je vařené speciálně pro tuto restauraci - Fričova dvanáctka. :-)

Na Pekárně

Děti využily skvělé hřistě, které je postavené na dvoře.

Naše hodování jsme odstartovali polévkami. Pro děti jsme zvolili konzervativní vývar s játrovými knedlíčky. My jsme si dali dvoubarevný krém z chřestu.

Na Pekárně

Jako hlavní jídlo si manžel pochutnal na svíčkové. Byla hodně sladká, karamelová, a tak to přesně máme rádi. Maso bylo měkké a knedlíky, jak jinak, domácí. :-)

Na Pekárně

Já jsem se nechala samozřejmě zlákat na chřest. S novými brambůrkami, parmskou šunkou a holandskou omáčkou neměl chybu.

Přichází čas na dezert...

Na Pekárně

Děti si vybraly povidlové taštičky, které plavaly ve voňavém másle. My dospělí jsme se zvědavostí ochutnali závin s jahodami a chřestem, doplněný o dokonalou vanilkovou omáčku. Pro mě byl tento dezert naprostým vítězem celého menu.

Na Pekárně

 

Nakonec jsme si pochutnali na kávičce a za celou dovolenou tak udělali krásnou a chutnou tečku. Doporučuji všem udělat si výlet a ochutnat kuchařské umění Václava Friče a jeho týmu.

Dobrou chuť přeje elly.

Otevřeno:
St - So: 11.00 - 22.00 Neděle 11 - 18 Hod Kojetická 36, Čakovičky
250 63 pošta Mratín

tel. 315 602 615
info@napekarne.com

 

Reklama