Hotelový vyhledávač trivago.cz představuje žebříček destinací s nejlépe hodnocenými hotely na světě. Stejně jako loni, i v letošní top 100 se objevila 3 česká města. Nejlépe z nich si opět vedl Český Krumlov, který skončil na 15. místě. Karlovy Vary obhájily loňské 68. místo, Praha se však posunula ze 77. příčky na 86. Prvenství obhájilo turecké město Göreme zapsané na na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

tabulka

10 měst s nejlepší reputací hotelů (klikněte do fotky pro její zvětšení)

Prvenství obhájilo turecké město Göreme s unikátní jeskynní strukturou v oblasti Kappadokie.

goremeFoto: Flickr

Také italská Matera obhájila loňské stříbrné místo.

materaFoto: Flikr

Třetí a čtvrté místo patří letos městům, která se loni do top 100 ani nedostala – německému Rustu (první foto pod odstavcem) známému pro Europa-park a čínskému městečku Lijiang (druhé foto) nedaleko Tibetu.

rustFoto: Europa-park

lilijang

Foto: Fotolia

V první destíce se od loňska udrželo 5 měst – již zmíněné Göreme a Matera, dále letos šesté San Gimignano (loni na 3. místě), osmá (stejně jako loni) Killarney a první desítku uzavírá město Gramado, které bylo před rokem na čtvrtém místě.

San Gimignano

san gimigianoFoto: Flickr

Killarney

killarneyFoto: Fotolia

Gramano

gramano

zdroj: Cleiton Thiele

Česká republika má letos opět 3 zástupce

Z českých měst si, co se hodnocení reputace hotelů týká, nejlépe vede Český Krumlov, který se umístil  na patnáctém místě a propadl se tak tedy o 4 místa. To 68. Karlovy Vary svou pozici obhájily a dokonce si dle trivago Rating Indexu (tRI) vylepšily reputaci – v loňském roce činil tRI Karlových Varů 82,300 a letos je to 82,614 ze stobodového indexu. Praha si reputaci ubytování sice také zlepšila (z tRI 81,980 na 82,043), nicméně ani to nestačilo a pokračuje tak její pokles na letošní 86. příčku. Stále si však vede lépe než Vídeň (92. místo) či španělská Málaga (98.)

V kterých zemích je nejvíce destinací s nejlépe hodnoceným ubytováním?

Žebříček 100 destinací s nejlepší reputací hotelů letos opět ovládla Itálie, která má v žebříčku celkem 10 destinací. Loni to bylo jen osm, přibyla města Verona (24. místo), Syrakusy (28.) a Terst (60.), do první stovky se letos nevešlo San Vito Lo Capo. Čína stejně jako loni ztratila jednu destinaci, letos tak na první stovku dosáhlo už jen 5 čínských destinací – na 4. místě se objevil již zmíněný Lijiang, městečko na hranicích s Tibetem v podhůří Himalájí. Zbylá čtyři čínská města si poměrně významně polepšila, například loni poslední Jang-čou je letos na 35. místě. Také Spojené státy americké mají letos zastoupení 5 destinací. Šesti destinacemi v top 100 se mohou pochlubit Rusko a Španělsko.


Jak jsou hotely hodnoceny: trivago Rating Index (tRI)

trivago Rating Index (tRI), sestavený na základě více než 175 milionů uživatelských recenzí po celém internetu, je spolehlivým zdrojem hodnocení ubytovacích zařízení. Jedná se o důmyslný algoritmus, který poskytuje spolehlivé a spravedlivé skóre – ať už má hotel 20 nebo 2 000 hodnocení. Jelikož je založený na osvědčeném matematickém přístupu, jedná se o nestranný, srozumitelný a transparentní ukazatel. Díky denní aktualizaci jde o pravděpodobně nejaktuálnější index ubytovacích zařízení. Více o indexu tRI naleznete zde.

Reklama