Hotelový vyhledávač trivago.cz po roce opět představuje žebříček destinací s nejlépe hodnocenými hotely na světě. Letos se v žebříčku objevila dokonce 3 česká města. Nejlépe si vedl Český Krumlov, který skončil na 11. místě. Do první stovky se dostaly i Karlovy Vary (68. místo) a Praha, která se propadla z loňského 33. místa až na 77. příčku.

kolaz 

Žebříček 100 destinací s nejlepší reputací hotelů letos ovládla Itálie, která má v TOP 10 dokonce 4 destinace (2. Matera; 3. San Gimignano; 6. Lecce; 9. Sorrento). Celkově se v žebříčku objevilo 8 italských měst, všechna do 30. místa. Itálie tak předčila i Čínu, která ovládala loňský žebříček. Letos má Čína sice v žebříčku o jednu destinaci více, nicméně nejlépe si vede Sanay až na 13. příčce.

Nejvíce destinací v žebříčku najdete v Itálii (8), následují Spojené státy americké (7), Čína (6), Rusko (6) a Velká Británie (5). Letos se v žebříčku neobjevila žádná francouzská destinace, chybí i taková města jako Madrid, Salzburg, Dubaj, Curych či Stockholm.

Ačkoli si tedy Praha, co se příček týká, letos pohoršila, stále je na tom lépe než zmíněné destinace. Navíc oproti loňskému roku je na seznamu o dvě české destinace více: Český Krumlov, jehož historické centrum je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO více než 20 let, se letos v žebříčku hodnocení hotelů umístil na 11. místě. Nechal tak ze sebou i peruánské Cuzco a polský Krakov, města, která se loni umístila v TOP 10. Karlovy Vary skončili na 68. místě a přeskočili tak právě i Prahu, která v žebříčku stále klesá – v roce 2013 byla na 18. místě, loni na 33. a letos skončila až 77.

Lépe než Český Krumlov, co se reputace hotelů týká, na tom je jen 10 měst. Celkové prvenství si letos odnesl turecký Göreme, který se v loňském hodnocení do první stovky vůbec nedostal. Nachází se v oblíbené turistické destinaci Kappadokii a díky své unikátné jeskynní infrastruktuře je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Na druhém a třetím místě jsou italská města Matera a San Gimignano, přičemž obě také figurují na Seznamu světového dědictví UNESCO.

1. Göreme, Turecko

goreme

2. Matera, Itálie

matera

3. San Gimignano, Itálie

san gimignano

4. Gramado, Brazílie

gramado

5. Hanoj, Vietnam

hanoj

6. Lecce, Itálie

lecce

7. Siem Reap, Kambodža

siem reap

8. Killarney, Irsko

killarney

9. Sorrento, Itálie

sorento

10. Funchal, Portugalsko

funchal

11. Český Krumlov, Česká republika

krumlov

Zdroj: Trivago

Reklama