Feng Šuej je starověké umění a věda, která se vyvinula před více než 3 000 lety. Jedná se o komplexní soubor znalostí o tom, jak uspořádat prostor a umožnit plynulý tok energie. Umění Feng Šuej pracuje s pěti elementy: s vodou, dřevem, ohněm, zemí a kovem. Pomocí těchto prvků můžete dosáhnout harmonického prostředí jak doma, tak i na pracovišti, či při svých cestách.

1. Elements pure Feng Shui Bremen, Brémy, Německo

elements

elementss

Helements

Tento hotel je to pravé místo, kde můžete načerpat energii během vaší dovolené nebo obchodního jednání v Brémách. Pět prvků Feng Šuej tady prostupuje celým prostorem. Každé hotelové patro se nese ve znamení jednoho z Feng Šuej elementů (voda, země, dřevo, kov, oheň). Každý prvek se vyznačuje tvarem, materiálem a barvou.


2. First Avalon, Gothenburg, Švédsko

penthous

avalon

avalon

K dosažení harmonického prostoru kolem nás je důležité vědět, jak správně používat Feng Šuej. Právě v tomto hotelu zvládli designéři principy tohoto čínského umění bravurně. Hotel se může pochlubit dokonce Feng Šuej certifikátem. Hoteloví architekti a návrháři interiérů vytvořili v hotelu přívětivé prostředí, ve kterém se dbalo i sebemenších detailů jako například zaokrouhlení většiny ostrých rohů. Ostré rohy totiž vytváří takzvaná „mrtvá místa“ a zabraňují proudění životadárné energie čchi.


3. Salzburgerhof, Zell am See, Rakousko

salzburg

salzbur

feng

Skutečný odpočinek s příslibem jedinečného zážitku nabízí pětihvězdičkový lázeňský hotel v Rakousku. Na duši vás potěší krásná okolní příroda a zvláště pak kouzelný hotelový park, který je zařízen ve stylu Feng Šuej. Tato hotelová zahrada dokonce získala jedno z nevyšších ocenění v mezinárodních srovnávacích testech. Najdete zde nejen bazén, ale i přírodní koupaliště.


4. Hotel Maximus Resort, Brno, Česká republika

maximus

max

pre

Jen kousek od Brněnské přehrady najdete Hotel Maximus Resort. Hotel byl projektován a utvářen tak, aby respektoval prostředí a okolní energie. Budovy resortu jsou umístěny ve tvaru obrácené podkovy směrem k přehradě. Centrum komplexu představuje kamenná kašna na náměstí. Životodárná energie se kolem kašny stáčí spirálovitě ve víru a provází hosty na každém kroku v celém hotelu. Prvek země najdete v okolní krajině, prvek vody v Brněnské přehradě a dřevo v interiéru hotelu. V každém podlaží tohoto hotelu jsou odlišně vybavené interiéry podle zásad Feng Šuej tak, aby každá část hotelu odrážela svoji funkci a místo.


5. Tri studničky hotel, Demänovská Dolina, Slovensko

tri

studnicky

tristud

Boutique hotel Tri Studničky se nachází v Nízkých Tatrách u našich východních sousedů. V harmonickém spojení luxusu s prostředím hor pocítíte energii na každém kroku. Hotel svým designem i harmonií koresponduje s místní přírodou. Hotelové pokoje jsou navržené v souladu s čínským učením Feng Šuej. Základ zde tvoří všudypřítomné dřevo, měď a kámen. Dřevo představuje kreativitu, svobodu a uvolněnost. Prvek vody je zde zastoupen zurčícím potokem Demänovka, který protéká místními jeskyněmi.


6. Jade Manotel, Ženeva, Švýcarsko

garden

jade

jaden

Tento švýcarský hotel respektující umění Feng Šuej je vskutku oázou klidu. Najdete ho pouze pět minut chůze od Ženevského jezera. Hoteloví hosté si mohou oddychnout i v místní zahradě, kde najdete kamennou sošku Buddhy v pozici lotosového sedu. Soška Buddhy by na zahradě vždy měla být čelem k vašemu domovu pro zajištění hojnosti. Buddha je ve Feng Šuej symbolem moudrosti, lásky, klidu a harmonie.


7. Aman at Summer Palace, Peking, Čína

aan

aman

room

Nedaleko nejvýznamnějších pekingských UNESCO památek najdete hotel Aman. Nachází se v areálu Letního paláce, kde se ticho mísí s historií, čínskou tradicí a moderním pohodlím. Areál se nachází pouhých 15 kilometrů od centra Pekingu v těsné blízkosti hlavních turistických atrakcí jako je Velká čínská zeď, Zakázané město a Chrám nebes.


8. The Ritz-Carlton, Jakarta, Indonésie

ritz

ritzi

Tento luxusní hotel s 333 pokoji se nachází dvacet kilometrů od mezinárodního letiště v Jakartě. Byl navržen designérskou společností Hirsh Bedner & Associates podle konceptu Feng Šuej. Tyto prvky jsou zde prostoupeny v celém interiéru a exteriéru. Stejně tak i Yin & Yang teorie rovnováhy a harmonie je patrná v umístění nábytku a uměleckých děl.


9. Jumeirah Himalayas Shanghai, Šanghaj, Čína

himalay

jkum

n

Tento luxusní hotel najdete v srdci jednoho z nejvíce se rozvíjejících měst na světě, Šanghaj, kde se střetávají východní tradice s moderním světem. Ikonický hotel Jumeirah předčí vaše očekávání. Hotel byl navržený japonským architektem Aratou Isozaki v souladu s principy Feng Šuej. Strop hotelové haly zabírá největší LED obrazovka ve městě, na které se promítá měnící se obloha. Šestnáct metrů vysoká umělecká stavba uprostřed hotelové haly vypráví příběh starý více než 5 000 let.

Zdroj: www.trivago.cz

Reklama