Tohle není, zaplať pánbůh můj příběh, ale vyprávěl nám ho jeden známý, se kterým pán, co se mu tohle stalo, pracoval. Protože asi ve třiceti letech se u něj projevila paradentóza, přišel o všechny zuby . Tak nezbývalo nic jiného než umělý chrup. Dostal zoubky jak perličky, krásné bilé, pravidelné, jaké snad normálně ani nenarostou. Jenže ouha, tlačily, a hodně. Protože ale pán byl kutil a pracoval v dílně jako soustružník, poradil si. Piloval a ubrušoval na brusce, až seděly, ale zase se trochu vyklaly. Ale to mu zas tolik nevadilo, jídlo nějak zvládl a pivo pít se s nimi dalo také dobře.
 
Po jednom takovém pátku, kdy se posílil spoustou  vypitých piv, nemohl druhý den ráno zuby najít. Křičel na manželku, na děti, dokonce v tom viděl i sabotáž, aby nemohl chodit za kamarády na pivo. Prohledali celý byt, sklep, kotelnu a všechno okolí. Nakoukli i ke slepicím do kurníku, ale zuby prostě nebyly. Byly to takové ty zuby spojené tím umělým pantíkem, tak že to bylo vlastně horní i dolní patro dohromady. No nezbývalo mu nic jiného, než chodit bez zubů a opět navštívit svého stomatologa, který se tedy poněkud zdráhal uvěřit, že zuby prostě samy zmizely, no ale začal pracovat na nových. Po všech štrapácích s otisky byly konečně nové zuby hotové a pán byl rád, že už nebude chodit bez nich. Jenže ouha, zase tlačily. Tak je začal upravovat jako ty minulé, až seděly.
 
Na oslavu toho, že se nové zoubky tak povedly, zašel za kamarády do místní hospůdky a dal si pár piv, ale plně si vědom toho, co minule po takové oslavě následovalo, dal si těch piv podstaně míň. Přišel domů a dostal hlad, a protože v ledničce nebylo nic, co by mu přišlo k chuti, otevřel mrazák, že zkontroluje zásoby. A víte co uviděl ??? Jeho staré krásné zoubky zakousnuté do kusu tlačenky, a to vše hluboce zamrazené. Od té doby sice do hospůdky zajde, ale těch piv je podstatně míň, co kdyby si zase někde kousl, má sice náhradní, ale jeden nikdy neví.
 
 
Tak tomu říkám den blbec, to co se občas děje nám, to jsou jen dni malí blbečkové, no řekněte, co je proti tomu rozmazaná řasenka???
 
Krásný slunečný den přeje Majdalena.
 
:o)))))) Zuby v mrazáku! Super příběh.... jen se všem omlouvám, že jsem neopravila ty mezery a čárky... to víte, den blbec. :o))) Díky za pochopení.
Reklama