5e1eed2deb5a8image.png

V Alabamě osamělá zavazadla skupuje obchod Unclaimed Baggage Center, který následně přeprodává jejich obsah. Obchod funguje už od roku 1970 a nejdříve se zaměřoval na zavazadla ztracená na autobusových nádražích, později se začal zaměřovat i na letiště.

Do skladu Unclaimed Baggage Center přibude každý den kolem sedmi tisíc položek, celkově jich nabízí kolem milionu. Seženete vše od šperků, přes sluchátka po svatební šaty od věhlasných návrhářů. Věci se prodávají se slevou dvacet až padesát procent. 

K některým položkám se vážou i zajímavé příběhy. Například jeden muž z Atlanty koupil v obchodě své ženě lyžařské boty a podle jména napsaného uvnitř se zjistilo, že šlo přesně o ty lyžáky, které žena před lety ztratila. Mezi nejdivnější předměty, které byly nalezeny v zavazadlech, patří padesát vakuově zabalených žab, rytý náhrobek, živý chřestýš nebo mumifikovaný jestřáb.

Aukce zavazadel se můžete zúčastnit i vy, například na ebay. A pokud máte ráda adrenalin, lze tam vydražit i kufr, jehož obsah zjistíte až poté, co vám dorazí domů.

V Česku má letecká společnost na doručení ztraceného zavazadla 21 dní, poté je možné žádat o finanční kompenzaci. I v tuzemsku jde někdy obsah do dražby, zpravidla ovšem až po roce od jeho ztráty. 

Foto: Shutterstock

Reklama