„Rád bych tě vzal na jedno zajímavé místo…,“ řekl mi před časem můj tehdejší přítel. „Je to magické místo,“ povídal s mírně pobaveným úsměvem. Věděl, že mám taková místa ráda. Zapomněl ale, že mám ráda především ta pozitivní. 

Také se vám někdy stalo, že jste přišli na nějaké místo a přesně jste věděli, že už jste tam museli být, jen jaksi neumíte rozklíčovat souvislosti? Tak jsem se přesně cítila, když mě Jan vytáhl na výlet na vrch Bacín nedaleko Vinařic. Šli jsme celkem dlouhou cestu polem, až jsme došli pod kopeček. Už v tuto chvíli mi ale začalo být úzko… „Pojď, neboj se…,“ říkal, ale já měla pocit, že bych se bát měla. Najednou jsem měla pocit časové smyčky, která mě vtáhla někam do počátku dějin. Už mě sem jednou táhl, říkalo moje podvědomí, a já tehdy taky tušila, že to nebude nic příjemného.

Bacín

Zdroj: wikipedia, autor:Janmanak

Když jsme došli k lesíku, který rostl na vršku kopečku, vnímala jsem mezi prvními stromy bránu, u ní stáli strážci a dali mi jasný pokyn: požádej o dovolení, že smíš vstoupit. V duchu jsem tak učinila, Jan nevnímal nic z mých pocitů, je to tak trochu pařez a já svůj prožitek s ním tehdy neměla chuť sdílet. Bytostně jsem cítila, že mě tehdy zradil, že věděl, co se stane, a přesto mě tam vylákal. Prošla jsem neviditelnou branou do lesíka, po obou stranách byly kamenné valy a na nich sedělo mnoho bytostí… Soud! Mezi stromy se ukázalo podivné jezírko s naprosto černou vodou, měla jsem jasný pocit, že v něm skončilo život mnoho lidí, kteří byli obětováni. Obešla jsem jezírko téměř s odporem a pak jsme došli na velice zvláštní místo, které mělo tvar kruhu. Tribunál, blesklo mi hlavou. Můj tehdejší přítel mi pověděl, že mě tu nechá a půjdu se podívat do lesa. I to se už podle mých vzpomínek podobně stalo. Stála jsem uprostřed středověkého Obětiště! Hrůza mě už obcházela, ale věděla jsem, že je to velice důležité, že je to jakási zkouška.

V hlavě jsem cítila jasný příkaz, lehni si na zem a neměj strach - pokud to zvládneš, tvůj strach tu zůstane a budeš volná… Lehla jsem si tedy doprostřed toho kruhu a cítila jsem pohledy mých soudců, obrovská síla mě tehdy táhla přímo do nitra země a já se snažila udržet nad jejím povrchem. Už jsem strach necítila, jen takovou zvláštní lítost a smutek, tady jsem někdy zemřela. Pak to vše ustalo a celý les jako by ožil, závažnost celé situace jako by mávnutím kouzelného proutku zmizela a já byla volná. Bylo mi zvláštně ještě mnoho hodin poté. 

Když jsme se tehdy s Janem vrátili domů, začala jsem pátrat po historii tohoto prapodivného místa. Nevěřícně jsem pročítala stránky historie Bacína, který býval opravdu obětištěm! A jedny stránky jakéhosi muže mě úplně dostaly, popisoval totiž velice podobné zážitky, jako jsem měla já sama…

Máte rádi tajemná místa, z kterých mrazí? Vydejte se na Bacín a nechte na sebe místo zapůsobit, já jsem sama sobě slíbila, že se tam jednou vrátím, ale do dnešního dne jsem tu správnou odvahu zatím nenašla. Snad na jaře. :-)

Reklama