My tady fňukáme, jaká je kosa a stále to nestačí na to, aby zamrzla Vltava v Praze. Nebo si snad pamatujete doby, kdy se na ní bruslilo? Věrulinka ano a píše o tom mimo jiné i ve svém příspěvku.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in. Mrzne až praští, se říká, ale ona paní zima opravdu na nás přišla, což je nečekané, že? No není nečekané až tak, ale stejně mě to zaskočilo.Již jsem si odvykla těmto nízkým teplotám, které bývaly za mého mládí zcela normální.

Kde jsou ty doby, když jsem v 17 letech chodila bruslit na Vltavu, to si dnešní mladší ročníky, ani neumí představit. I když letos možná můžou zažít, když vezmu v potaz předpověď počasí, mrazy mají být až do poloviny února.

K rukavicím. Konečně přejdu k dnešnímu tématu. Asi nejsem normální, ale od mala nesnáším rukavice, i když zásobená jsem,, viz foto“ a to jsem jedny letos věnovala dceři, která zřejmě zdědila můj odpor k rukavicím, ale vzala si je a to spíš na parádu a ještě nejslabší kožený. Nejlepší je, když jí řeknu, jen je koukej nosit!

rukavice

Jak jinak, směje se mi, ano má pravdu, já je bohužel taky nosím na parádu v ruce a nebo mám jednu na ruce, druhou v ruce, co mám rukavici na ruce.

Přijdu třeba do obchodu, na úřad a svlékám i druhou rukavici a držím je v ruce, nebo odložím do kabelky a při odchodu z obchodu? Ani náhodou, už zůstanou v kabelce.

Doma je vyndám, uložím do šuplíku a leží do nějaké další příležitosti, nebo na ně zapomenu, což se stává častěji. Plno známých mi říká, že nejsem normální, včetně manžela.Ten bez rukavic nedá ani krok. Prostě je nesnáším, raději mrznu.

Vzpomínám na časy, když byly děti malý, co ony dokázaly ztratit rukavic, nespočítala bych. Díky mému pletení, byly zásobený na několik let dopředu. Měly nejraději palčáky, přesto, že jsem jim pletla i prstové rukavice. Odmítaly prstový, že je jim tepleji v palcových a nebo si vzaly prstový a na ně palčáky, když šly sáňkovat, bruslit.

Pravda to je, palčáky jsou lepší na udržení tepla. Ale jenom ti dva starší, nejmenší ne, rukavice odmítala. Jenom nechápu, jak je možný, že se dědí i toto, nemít rukavice a mít je pro parádu.

Zdraví Věrulinka

Já té averzi vůči rukavicím sice nerozumím, ale věřím tomu, že ji někdo má. Moje maminka je třeba stejný případ. I kdyby mrzlo, až by praštělo, jde bez rukavic. Ale ona tvrdí, že jí zima není.

Co vy a rukavice, milé ženy-in? Jste na tom stejně jako Věrulinka, nebo spíš naopak? Jaké rukavice máte nejraději a které byste si nikdy na ruce nevzala? Co žena, to názor. Pište, ještě máte pár posledních příležitostí, jak se utkat o dárek od Avonu.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama