Ahoj všichni in,
moc často nepiji, piji spíš příležitostně. Ale víno mám moc ráda. Většinou upřednostňuji místní české, je kvalitní a nezruinuje peněženku. Pokud už člověk ví, ke komu jít, má to lepší a nehrozí znehodnocení vína špatným skladováním. Já osobně mám nejradši bílé. Ryzlink rýnský, rulandské šedé či chardonnay - to je moje gusto. Ale jinak piju jakékoliv dobré víno. A kvalitní víno poznáte snadno, neměla by vás po něm druhej den bolet hlava (ověřilo se mi např. víno Sýkora či Bundža Bzenec).

A s vínem mám i jednu pěknou příhodu z těhotenství. Na prvního máje se i zde pořádají košty vína, a tak jsem se rozhodla, že s mým manželem půjdem. Byla jsem tehdy už v pátém měsíci, a přestože jsem nepila, se mi ve vydýchané místnosti udělalo nevolno. Můj drahý si ze začátku myslel, že jsem se o něj jen opřela, ale po chvilce si všiml, že se na něj nelepím jen tak, a doprovodil mě na lavičky u východu. Tam se mě ujala parta mladíků, kteří mi nabízeli cokoliv k jídlu a rozptýlení, a tak se můj rozhodl, že se ještě rozloučí a půjdeme. Přestože mi nebylo dobře, jejich pozornost byla milá, protože sršeli vtipem a vyprávěli mi různé vtípky.

Když se vrátil můj doprovod, nestačil se divit, a ani mně se nechtělo ze společnosti. Mladíci nás ještě kousek doprovodili a potom se vrátili ještě na košt.

Všem dobrým lidem připíjím: Na zdraví
markousek


Dobří lidé a dobré víno, to je vůbec nejlepší kombinace. Pak se i dobře abstinuje.:) A jinak s tím bolením je to pravda. Hlava vás může bolet z přesíření, z přidaného řepného cukru… Špatně může být ze špatného kvašení, nečistoty v sudech, skladování… Je toho fůra, takže je lepší připlatit si.:)

Reklama