Ivana Christová

64afd18a613b0obrazek.png
Foto: Profimedia

Ivana Christová se v roce 1989 stala první novodobou Miss Československa. Tento ročník se konal v Ostravském Paláci kultury a sportu a porota se na vítězce rozhodla v podstatě jednohlasně. Publikum ale s volbou tehdy osmnáctileté Ivany nesouhlasilo a dalo to hlasitě najevo. V rozhovoru pro iDnes po třiceti letech od konání soutěže ovšem bývalá Miss prozradila, že ono pískání diváků jí paradoxně dodalo sílu a vnitřně ji nastartovalo. Nyní je Ivaně 52 let a modelingu se nevěnuje. Živí se jako podnikatelka a má dospělou dceru, která po ní zdědila okouzlující úsměv a sympatický pohled.

Michaela Maláčová

64afd1abc5c39blobid0.png
Foto: iDNES.cz / Profimedia

Michaela Maláčová zvítězila v soutěži o korunku královny krásy v roce 1991 ve svých devatenácti letech. Následně začala studovat televizní a filmovou produkci na FAMU, odkud si odnesla titul. V tomto oboru chvíli pokračovala, když pracovala jako produkční pro karlovarský filmový festival. Později však založila vlastní soutěž krásy nazvanou Česká Miss, která se s původní soutěží sloučila v roce 2010. V tomtéž roce si vzala za muže Zdeňka Bakalu, se kterým má 4 děti. Nyní je významnou podnikatelkou a filantropkou.

Pavlína Babůrková

64afd1b9e2f85obrazek.png
Foto: Profimedia

Svou korunku tato bývalá modelka získala na Miss Československo v roce 1992 a ještě ten stejný rok se stala také první vicemiss na soutěži Miss Europe. Zúčasnila se také ještě soutěže Miss Universe, kde ale skončila na sedmém místě. Dnes už se Pavlína modelingem neživí, skočila s ním vlastně po soutěžích krásy. O srdce krásné Miss s uhrančivým pohledem měl zájem nejeden vlivný muž. Nakonec ho ale získal producent Petr Kratochvíl. Nyní je maminkou a ženou na plný úvazek, která se ovšem věnuje také politice.

Monika Žídková

64afd1d955d5eblobid0.png
Foto: Křivan / CNC / Profimedia

Této krásce se podařilo v jeden rok (1995) zvítězit jak v soutěži Miss České republiky, tak v soutěži Miss Europe. O čtyři roky později se provdala za Petra Brzesku, se kterým má dvě děti – dceru Nikol a syna Davida. Stejně jako její dvě výše zmíněné kolegyně a předchůdkyně ani Monika nezůstala u modelingu. Nyní se živí jako moderátorka a angažuje se mimo jiné v politice. V roce 2007 jste ji mohli vidět v taneční soutěži StarDance.

Petra Minářová

64afd1e8d77f5obrazek.png
Foto: Ringier Axel Springer Roman Souček / CNC / Profimedia

V roce 1996 uchvátila porotce soutěže Miss České republiky půvabná modrooká blondýnka jménem Petra Minářová. Posléze byla velice žádanou modelkou, a to především v zahraničí – v Miláně, Paříži či Mnichově. Své slibně rozjeté kariéry se ovšem vzdala, aby se mohla věnovat tomu, co ji skutečně naplňuje. Modelčinou obrovskou láskou jsou totiž koně a jezdecká drezúra.  

Zdroj info: Wikipedie, idnes, idnes2expresextravikend

Čtěte také: 

Reklama