O chorobné žárlivosti, kterou zažila na vlastní kůži, píše čtenářka Tana M. Snad i díky této zkušenosti raději vůbec nežárlí...

Když na vás chlap žárlí, může to být pěkně, tedy vlastně nepěkně obtěžující...


Milé ženy in cz.
Dnes je moc hezké téma. Jako vždy je o čem psát.
Žárlíte? Vím co je žárlivost, ale sama nežárlím a žárlit neumím.
Chorobnou patologickou žárlivost jsem poznala na vlastní kůži u mého partnera. Jeho žárlivost dohnala náš vztah do záhuby. Můj partner na mě žárlil tak, že mi 38 krát volal do práce. S dotazem: „kde jsem?, kdo je vedle mě,? jak to že neberu mobil na první zvonění a podobně.
Jeho žárlivost se stupňovala ze dne na den. Jednu trapnou žárlivostní scénu jsem zažila v Berouně v supermarketu.
S Tondou jsem šla na tradiční sobotní nákup. Když jsem se blížila k pokladnám Tonda si vzpomněl, že musí koupit ještě nějaké víno pro návštěvu. Já jsem pomalu pokračovala k pokladnám. Tam jsem si stoupla do řady a čekala na mého vyvoleného. V řadě za mnou stál muž, elegán, a zeptal se mě?“ Slečno stojíte v řade?“
Odpověděla jsem, :“ ne, čekám na manžela.“ To se však už řítil Tonda a začal hrubě urážet muže, který se mě slušně zeptal, zda stojím ve frontě .
Tonda ho vyzval , že se s ním půjde „porvat“ ven před supermarket a křičel na úplně cizího nevinného muže .Stále mu vyhrožoval ,že se nemá co bavit se ženou, že mu rozbije nos i fasádu. Já jsem se snažila celou situaci uklidnit. Ale to nepomáhalo.Žárlivostní scéna vrcholila. Prodavačka za pultem jen suše zkonstatovala, „to je nějaký pošahaný žárlivec,“. Myslela tím Tondu.
Pak mi Tonda cestou domů vyčítal, že mám všude známosti, žárlil jako blázen.
Když jsem přišla domů, Tonda mi prohlížel kabelku i mobil , zda jsem se s mužem ze supermarketu nedomluvila.
Pak mi Tonda jednou řekl, že se strašně o mě bojí , že nějaký cizí chlap si mě „ jen tak ukradne“. Žárlivost mého partnera gradovala.
Když jsem se jednou vrátila z práce domů o půl hodiny později, protože nejelo metro/ zažila jsem slabý odvar reportáže psané na oprátce.Výslech se vším všudy . I z pověstnou lampičkou:“ Kde jsem byla ? „S kým jsem mluvila, koho jsem potkala, „..?
Milé dámy , doufám že uznáte, že život s chorobným žárlivcem není možný. Vztah jsem musela po 4 letech ukončit, protože vím ,že žárlivost mého partnera , by mě ohrozila na životě.
Na závěr. Žárlivost je příčinou mnoha rozchodů. A je jedno zda žárlí muž nebo žena.

Hezký den , ale bez žárlivostí.
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2012: Projevy vaší žárlivosti

  • Žárlíte?
  • A jak se to projevuje?
  • Kdy jste na partnera nejvíc žárlila?
  • Ztropila jste někdy žárlivou scénu?

Zavzpomínejte na své žárlení. Své příběhy a názory k tomuto tématu mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže) nejpozději 5. 9. 2012 do 15.00 hodin. Délka vašich příspěvků ať je rovna nebo delší tomuto odstavci textu. Jeden z příspěvků na konci editace odměním knižním dárkem, konkrétně knihami Trapasy po francouzsku od Tanji Kuchenbeckerové (nakladatelství iKAR) a Dvorní šašek a čarodějnice od Siegfrieda Obermeiera (nakladatelství Knižní klub).

trapasysasek

Reklama