Čtenářka Nugyna poukazuje na další aspekt dárcovství. Daruje totiž krevní plasmu a za jeden odběr získá 400 korun...

Darovat krev je záslužná činnost. Čtenářka Nugyna kromě krve daruje také plasmu. Proč? Jednak to považuje za správné. Má také jistotu, že je zdravá a v neposlední řadě je dárcovství plasmy i dobře finančně ohodnocené.

Je to výborná věc pomáhat alespoň takto!!

Krásný den, přeji všem:)
Jsem dárce krve i plasmy, ale krev jsem darovala jen dvakrát. Pak přišla nemoc, hned na to operace ramene a to se nesmí rok po operaci. Když už jsem chtěla jít, tak jsem otěhotněla, což také nemůžete. Nedávno jsem šla na FB a tam můj kamarád psal, že chodí darovat plasmu a kdo chce, tak ať se přidá. Jsem typ člověka, že když se rozhodne, tak jde do toho po hlavě a nerozmýjšlí se rychle. Tak jsem to prubla a na další den jsem se tam objednala. Myslela jsem, že darování krve a plasmy je to samé, ale není!!! Krev trvá do 10 minut. Zatímco plasma okolo 40-50 minut. Jediné co mají dárcovství krve a plasmy společného je, že se musí den před darováním a ten den, co se daruje hodně pít. Nejlépe 3 litry vody. Ale u krve se nesmí jíst a u plasmy se musí!!! No a já udělala tu chybu, že jsem si nepřečetla instrukce a jela jsem hladová. Takže můj první odběr dopadl tak, že jsem se jim tam složila:D. Dřív se mohlo chodit každý týden na plasmu, ale teď už jen po 14 dnech nejdřív. Mám už 3 odběry za sebou a jezdím pravidelně přesně po 14 dnech. Už jsem přemluvila i svého přítele a jezdíme společně. Zrovna zítra tam musím být na 14.00 hod. Takže budu možná první, která bude v úterní žence v článcích. Je pravda, že ne jen kvůli tomu, že pomůžu druhým, ale je lákavý i výdělek. Kde jinde si vyděláte 400kč za hodinu? Dávám tyto peníze na stranu a pak až budu mít dostatek, chci udělat konečně malému pokojík, který ještě nemá.
Výhoda dárcovství je i v tom, že máte jistotu, že jste zdravé. Protože Vám každý odběr kontrolují. Vždy vemou vzorek.
Doufám, že jsem napsala vše, co napsat jsem chtěla. Kdo je z ústeckého kraje, může se se mnou domluvit a já ráda pojedu s ním, aby věděli, co je čeká, a kde to je. Ten pocit, že někomu pomůžeme, je krásný!

S přáním pěkného cuc dne,
Nugyna

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama