Se slunečným počasím přišla doba odhalování o něco dříve. Pomalu ze dne na den jsme se vyloupli ze zimního oblečení jako cibule ze slupek. No a přiznejme si, že jako cibule vypadáme. Ne tak kulaté jako spíš bílé.

Jsme bledé, tvarohové, zkrátka vypadáme jako mouční červi. Všichni víme, že opalování je škodlivé, přesto s prvními slunečními paprsky zatoužíme po zlatavé pokožce. Aby ne, když lehce opálená kůže vypadá tak zdravě a sexy.

Podle toho, jak chytáme bronz, jsem si nás ženy rozdělila do několika kategorií.

Snědulky se opalovat nepotřebují. Stačí jim pár minut na slunci a už jsou všude a stejnoměrně hnědé, jako by se vrátily od moře. Žádné zčervenání, loupání, a ještě ušetří na samoopalovácích nebo solárku.

Opalovací maniačky se bez čokoládové barvy neobejdou a v každém ročním období musí mít kůži jako mulatky. Na slunce nečekají a svůj nikdy neblednoucí bronz pravidelně přiživují v soláriích. Když mají dostatek financí, prokládají  dlouhé zimní období pobytem na „pravém“ slunci v exotických zemích.

Sezonní slunilky to s opalováním zas moc nepřehání. Aby se v létě cítily krásnější a sebevědomější, stačí jim barvička, kterou získají pobytem na přirozeném slunci.  Ale než s opalováním začnou, trochu na sobě zapracují. Zobají betakaroten a bronz si udržují samoopalovacími krémy.

Bledulky se buď špatně opalují, nebo se vyhýbají slunci a svou pleť v barvě porcelánu udržují záměrně. Natírají se ochrannými krémy s vysokým faktorem, schovávají se pod slunečníky a v poledne vůbec nevycházejí.

Vyšli jsme do ulic a pokusili se najít od každého typu jeden exemplář.

Přirozeně snědý typ jsme hledat nemuseli. Máme ho přímo u nás v redakci. Je to naše kolegyně.

Eva

ev

Opaluji se velice dobře. Stačí mi pár minut na slunci a jsem čokoládově hnědá.

Dana

dan

Slunce miluji, nabíjí mě energií. Kdyby letos o Velikonocích nebylo krásně, určitě bych šla na solárium. Mám ráda, když jsem úplně hnědá. Kombinuji přirozené slunce se soláriem a ještě zobu betakaroten.

Markéta

mar

Do solária nechodím. Vždycky si počkám na přirozené sluníčko. Opaluji se na zahradě, ale zase to moc nepřeháním.

Lucie

luc

Neopaluji se vůbec. Ne že bych se opalovala špatně, ale už mě to nebaví. Kromě toho nemám na opalování čas a to, že jsem bílá, mi zase tak nevadí.

Do jaké kategorie byste se zařadila vy?

Čtěte také...

Helioterapie: Slunce není nepřítel, je to dobrý lékař
Už jste letos oblékla bikiny?