První dnešní příspěvek je šišlací. Také vás vytáčí, když vám babičky a dědové kazí výchovu? Čtenářka Veronika M. má trápení s vlastní maminkou...

Vejuňto, nič ši ž ťoho nědělej! A škoušni ťo. Oňa uš jiňá něbudě...


Ahoj,

mě paradoxně netočí prarodiče obecně, ale pouze a jenom moje vlastní matka. Máme 18 měsíčního synka, jménem Josef. Říkáme mu Pepíno, Pepíčku, Josífku. Ne tak matka. Jožule, Jožínku jsou nejméně šiblé varianty. A hlavně na něj šišlá a šišlá i když mluví o něm, takže „aby bábiňu žlatu nebyla žimišta na nožišty," a podobné perly padají často. My na něj samozřejmě zdrobněle mluvíme - obujeme botičky, utřeme pusinku atd, ale nemrvíme řeč. Ovšem největší sranda je že jí malej ani nerozumí „Jožule poď še nabumbinkat," a malej se na mě podíval jako: „Mami, co to po mně chce?" až když jsem mu to přeložila: „Napij se, Pepíno," tak šel a dal si.

Tchýně je v naprosté pohodě. Mluví na něj měkce, ale nešišlá a nemrví mu mluvní vzory. Naopak ho učí lumpárny, ale takové ty, nad nimiž sice naoko hudrujeme (spíš aby babička měla radost :-D ) ale nic co by se nedalo skousnout. A dlužno dodat, že malej k ní má daleko blíž než k šišlací babičce.

Tak jsem si vylila osrdí a těším se na pondělí, abych viděla jiné příspěvky, čím dokážou prarodiče vytočit :-)

Veronika M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

Reklama